Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Publiczna toaleta stanie przy parkingu na Janowskiej

Urząd Miasta Biała Podlaska złożył zamówienie na zaprojektowanie i budowę toalety wraz z niezbędną infrastrukturą. Okres realizacji zamówienia określono na 8 miesięcy po podpisaniu umowy. Termin otwarcia ofert ewentualnych wykonawców zamówienia nastąpi 13 lutego. Dwukabinowa toaleta publiczna umiejscowiona została na terenie parkingu przy ulicy Janowskiej w sąsiedztwie Cmentarza Parafialnego.

Toaleta przy zabytku
Proponowana lokalizacja publicznej toalety otrzymała już pozytywną opinię o dopuszczeniu możliwości lokalizacji toalety kontenerowej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Decyzję wydał Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków Delegatura w Białej Podlaskiej po zapoznaniu się z dokumentacją i po przeprowadzeniu oględzin w terenie. Dodać w tym miejscu należy, że lokalizacja toalety zaproponowana została w sąsiedztwie i otoczeniu zabytkowego obiektu jakim jest Cmentarz Parafialny przy ul. Janowskiej.

Monitoring – oczywiście na zewnątrz 🙂
Toaleta uzyska przyłącze wraz z instalacją elektryczna. Zamontowany zostanie podgrzewacz wody, suszarka do rąk, ogrzewanie podłogowe, oświetlenie kabin i pomieszczenia serwisowego oraz oświetlenie zewnętrzne. do tego wentylator oraz instalacja zewnętrznego monitoringu z lokalizacją dwóch kamer oczywiście na zewnętrznej elewacji toalety. Do obiektu doprowadzona zostanie instalacja wodno-kanalizacyjna. W projekcie dopuszczono automatyczny system spłukiwania muszli przy wejściu i wyjściu do toalety.

Dwie kabiny. Również dla osób z niepełnosprawnościami
Konstrukcja toalety i rozwiązania materiałowe ustalono na automatyczną prefabrykowaną toaletę publiczną WC.
Będzie to toaleta 2-kabinowa. Obiekt wykonany jako kabina gotowa do montażu na wcześniej przygotowanym fundamencie, ze wszystkimi instalacjami podłączeniowymi. Toaleta składać ma się z 3 części: 2 kabiny użytkowe + 1 pomieszczenie serwisowe. Pierwsza kabina przystosowana dla osób niepełnosprawnych + K + M. Druga kabina K + M

Będzie 15 minut na…. wszystko
Uwaga! Standardowy czas użytkowana toalety – 15 min., po tym okresie odblokowują się drzwi, w związku z czym do kabiny może wejść następna osoba, bez względu na to czy w środku znajduje się użytkownik czy też nie. Warto to wiedzieć 🙂

Toaleta płatna/bezpłatna
Zainstalowana elektronika daje możliwość zmiany toalety płatnej na bezpłatną i odwrotnie – w każdym momencie, w zależności od potrzeby.

Realizator zamówienia w zakresie będzie miał również obowiązek przeszkolenia personelu obsługującego toaletę.

Zieleń – zgodnie z zaleceniami Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków – obiekt publicznej toalety przy Janowskiej i jej otoczenie uzyska nasadzenia zieleni maskującej.

Przykładowe – poglądowe toalety publiczne dwukabinowe – zdjęcia ilustracyjne (toaletybudotechnika.com.pl ; hamsterpolska.pl):

 

 

 

 

 

 

 

 

Lokalizacja publicznej toalety na zdjęciach:


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama