Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

31 finał WOŚP w Międzyrzecu Podlaskim (galeria)

Mieszkańcy miasta Międzyrzec Podlaski i gmin ościennych jak każdego roku stanęli na wysokości zadania i licznie uczestniczyli w wydarzeniach związanych z 31 finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulice miasta wyszło pięćdziesięciu wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze do puszek, zorganizowano aukcję gadżetów WOŚP i różnorodnych przedmiotów ofiarowanych przez ludzi o wielkich sercach, w Jelnicy odbył się pokaz uzdolnionych młodych ludzi i kiermasz rękodzieła, a do wspólnego dzieła przyłączyły się również międzyrzeckie morsy.

Aktualizacja z dnia 31 stycznia 2023 r.

Sztab 2411 Międzyrzec Podlaski zebrał podczas 31 finału WOŚP łącznie 56.335,08 zł.

__________________

Pierwsze z wydarzeń związanych z 31 finałem WOŚP miało miejsce już 28 stycznia w Jelnicy, gdzie pokaz umiejętności wokalnych, instrumentalnych i tanecznych oraz kiermasz rękodzieła zorganizowało Art Ovo Centrum Praktyk Artystycznych.
Więcej o wydarzeniu:
Koncert, kiermasz i pokazy taneczne Art Ovo w ramach 31 finału WOŚP w Jelnicy (galeria) <<==>> LINK

W dniu 29 stycznia na zbiorniku wodnym Międzyrzeckie Jeziorka spotkały się morsy pod wodzą Stowarzyszenia Elementum, które zaprosiły do wspólnej kąpieli w lodowatej wodzie. Warunkiem wzięcia udziału we wspólnej inicjatywie była wrzutka do puszki, która uprawniała również do skorzystania z bufetu z przekąskami oraz gorącej sauny.
Więcej o wydarzeniu:
Międzyrzec Podlaski morsował dla WOŚP (film) <<==>> LINK

Na ulicach miasta można było spotkać pięćdziesięciu wolontariuszy z puszkami, wśród których znaleźli się mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego oraz uczniowie szkół w Tłuśćcu (gm. Międzyrzec Podlaski) i Dołdze (gm. Drelów).

Na sportowo pomagali również siatkarze, którzy wzięli udział w IV Turnieju „Trójka MOSiR Cup”. Tam również obowiązywało wpisowe w postaci symbolicznej wrzutki do puszki na rzecz WOŚP. Młodzi zawodnicy rozegrali szybkie mecze 2×2, które wyłoniły zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.
Więcej o wydarzeniu:
IV Turniej „Trójka MOSiR Cup” w piłce siatkowej w Międzyrzecu Podlaskim (film) (galeria) <<==>> LINK

31 finał WOŚP uwieńczyła aukcja gadżetów i różnorodnych przedmiotów ofiarowanych przez mieszkańców miasta i gmin ościennych oraz ich przyjaciół o wielkich sercach, którą przeprowadzono w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim. Aukcję poprowadzili zastępca burmistrza Paweł Łysańczuk oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Andrzej Marciniuk. W trakcie jej trwania zgromadzeni wylicytowali ponad 120 przedmiotów, a łączna kwota przekroczyła 22 tys. złotych.

Największą popularnością cieszył się klimatyzator, który zakupiono w cenie 3.600 zł, wiele emocji dostarczyła licytacja ofiarowanego przez Pawła Łysańczuka wielkiego różowego królika za 330 zł, biżuterii przekazanej przez jubilera Pawła Krzewskiego oraz zegarka od burmistrza miasta Zbigniewa Kota za 400 zł. Na liście przedmiotów znalazły się m.in.  gadżety z logo WOŚP, ubrania, akcesoria sportowe, vouchery i wyroby sztuki rzemieślniczej. Można było również wylicytować na przykład dzień pracy z zastępcą burmistrza w międzyrzeckim magistracie, roczne zezwolenie na wędkowanie, voucher do wykorzystania na strzelnicy LOK w Aleksandrówce wraz z przeszkoleniem w obsłudze broni, pakiet sesji w komorze hiperbarycznej, vouchery na jazdę konną, sesję zdjęciową, wizyty na sali zabaw czy w salonach piękności.  

Łącznie podczas aukcji zebrano kwotę 22.060 zł. Obecnie trwa liczenie pieniędzy zebranych do puszek i podsumowywanie wszystkich datków zebranych podczas wydarzeń finałowych. Do wspólnej sprawy w tym zakresie przyłączyli się pracownicy Banku Spółdzielczego.

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama