Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wieczór Kolęd w Pojelcach (film) (galeria)

Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej, Koło Gospodyń Wiejskich "Petardy z Pojelec" i radny Marek Czeczko zaprosili sympatyków wspólnego spędzania czasu na "Wieczór Kolęd" do Pojelec. Z koncertem kolęd wystąpiły tego dnia zespoły z terenu gminy Biała Podlaska „A Jak”, „Chodźta do Nos” i „Sitniczanie”.

Zgromadzonych na uroczystości powitały Katarzyna Pawłowska i Agnieszka Bieńkowska z GOK Biała Podlaska, które podziękowały wszystkim za przybycie i chęć wspólnego spędzenia czasu. – Na pewno będzie gorąca atmosfera, chociaż za oknem trochę szaro – zapewniły rozpoczynając imprezę.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością m.in. starosta bialski Mariusz Filipiuk, skarbnik gminy Biała Podlaska Krzysztof Radzikowski, przewodniczący rady gminy Dariusz Plażuk oraz proboszcz parafii w Sworach ksiądz Jan Mroczek. – Początek roku to jeszcze dobry moment na to, żeby się spotkać, pokolędować, pośpiewać. Dziękuję za to, że kultywujecie te piękne tradycje ludowe, że zaszczepiacie w młodym pokoleniu taką małą iskierkę, żeby ktoś z perspektywy czasu mógł pokoleniowo zastąpić was – mówił starosta Mariusz Filipiuk.

Włodarz, przy okazji składania obecnym mieszkańcom Pojelec życzeń noworocznych przybliżył również szczegóły inwestycji, jaką planuje starostwo w związku z okoliczną drogą będącą już w złym stanie technicznym. – Marek Czeczko przekonywał mnie, że w tej okolicy powinniśmy wybudować drogę. W ubiegłym roku udało nam się wykonać dokumentację, protokół odbioru tej dokumentacji został podpisany pod koniec grudnia 2022 r. Jesteśmy gotowi, aby w najbliższych naborach, które będą ogłoszone, taki wniosek przygotować i go złożyć. Mam nadzieję, że uda nam się to zrobić. Współpraca z gminą układa nam się bardzo dobrze i jestem przekonany, że wspólnie będziemy mogli tę inwestycję wykonać.

Zawsze chętnie partycypowaliśmy w budowie dróg na terenie naszej gminy i przy budowie tej drogi również będziemy partycypowali i wniesiemy swój wkład własny – zapewnił skarbnik gminy Biała Podlaska Krzysztof Radzikowski przypominając również o innej inwestycji w Pojelcach, jaką gmina ma zapisaną w tegorocznym budżecie, tj. termomodernizacji i ociepleniu miejscowej świetlicy wiejskiej.

Uczestnicy spotkania wzięli udział we wspólnym kolędowaniu z zespołami „A Jak”, „Chodźta do Nos” i „Sitniczanie”, a KGW „Petardy z Pojelec” zadbały o smaczny posiłek.

 

materiał: Radio Biper Gmina Biała Podlaska
zdjęcia: Jerzy Gzara
film: Jerzy Gzara
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama