Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Czy wiedzą Państwo, że są cztery Wieże Eiffla?

,,Czy wiedzą Państwo, że są cztery Wieże Eiffla?" - to tytuł nadany po dwudniowych ,,Warsztatach z długopisami 3D’’, które odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łomazach.

Zajęcia prowadzone przez bibliotekarzy Agatę Chwalewską i Dorotę Wołosowicz cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej. Długopis 3D to mała wersja trójwymiarowej drukarki. Główną różnicą pomiędzy dwoma urządzeniami jest sterowanie. Drukarka 3D pracuje przy pomocy specjalnego oprogramowania komputerowego, natomiast za działanie długopisu 3D odpowiada operująca nim osoba. Długopis 3D zasilany jest nitkami filamentów produkowanych na bazie termoplastików, a jego najważniejszą częścią jest wydajna głowica rozgrzewająca materiał.

Uczestnicy mogli stworzyć swoje wzory lub skorzystać z gotowych szablonów. Wykonane na podstawie wzorów prace utwardzały się w kilka sekund i po chwili stanowiły gotowy przedmiot w wersji 3D. Zajęcia pobudzały kreatywność, wyobraźnię oraz jak wypowiadali się sami uczestnicy ,,…bardzo uczyły cierpliwości i dokładności’’. Nasi młodzi artyści stworzyli prawdziwe dzieła sztuki i odkryli w sobie nowe pasje.

materiał, tekst i zdjęcia: GBP w Łomazach
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama