Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Autostrada A2 – prace nie ustają pomimo zimowej pory

Na części etapów autostrady A2 Warszawa - Terespol każdego dnia trwają prace budowlane, natomiast dla trzech odcinków na trasie Siedlce - Swory GDDKiA oczekuje na wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

O postępie prac przy budowie autostrady poinformowała na swojej stronie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad:

Mińsk Mazowiecki – Siedlce (ok. 37,5 km)
Budowę tego fragmentu A2 podzieliliśmy na trzy odcinki realizacyjne. Na dwóch z nich, Kałuszyn – Groszki i Gręzów – Siedlce, od grudnia 2021 r. trwają roboty. Dla trzeciego, Groszki – Gręzów, w grudniu 2022 r. uzyskaliśmy decyzję ZRID. Wykonawca prowadzi już wycinkę drzew i wykonuje palowanie pod obiekty inżynierskie.
Na pozostałych odcinkach wykonawcy prowadzą zaawansowane prace ziemne związane z budową nasypów drogowych dla trasy głównej i dróg serwisowych. Okres zimowy wymaga szczególnego zwrócenia uwagi na dotrzymanie reżimu technologicznego. Na obiektach inżynierskich prace trwają w pełnym zakresie. Wykonywane są m.in.: zbrojenie, deskowanie, betonowanie, fundamentowanie. Ponadto budowane są zbiorniki retencyjne, kanalizacja, przebudowywane są również kolizje z istniejącą siecią podziemną.

Siedlce – Biała Podlaska (ok. 63,5 km)
W kwietniu 2021 r. podpisaliśmy umowy na cztery odcinki A2 od Siedlec do Białej Podlaskiej. Dla trzech z nich, pomiędzy węzłem Siedlce Zachód a miejscowością Swory, trwają postępowania administracyjne w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Szacujemy, że na przełomie I i II kwartału 2023 r. otrzymamy decyzje ZRID, co umożliwi wykonawcom rozpoczęcie robót w terenie.

Dla czwartego odcinka, Swory – Biała Podlaska, 16 września br. Wojewoda Lubelski wydał decyzję ZRID, dzięki czemu mogliśmy przekazać wykonawcy plac budowy. Obecnie realizowane są prace ziemne i odwodnieniowe na trasie głównej. W zakresie obiektów mostowych prowadzone są roboty zbrojeniowe, palowanie, betonowanie ław fundamentowych i słupów. Ponadto budowany jest zbiornik retencyjny, prowadzone są prace melioracyjne. Przebudowywane są kolizje z sieciami podziemnymi.

Biała Podlaska – granica państwa w Kukurykach (ok. 32 km)
We wrześniu 2021 r. podpisaliśmy umowę na wykonanie projektu budowlanego i uzyskanie niezbędnych decyzji umożliwiających realizację robót w terenie dla przedłużenia A2 od węzła Biała Podlaska do granicy państwa z Białorusią w Kukurykach. W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim toczy się postępowanie związane z uzyskaniem decyzji ZRID. Kolejnym etapem, po wydaniu decyzji ZRID, będzie przygotowanie materiałów do przetargu i ogłoszenie postępowania na realizację inwestycji.

Postęp prac przy budowie autostrady A2:

materiał, tekst i zdjęcia: GDDKiA
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama