Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Trwa budowa drogi łączącej ulice Łomaską i Sidorską

W Białej Podlaskiej trwają roboty budowlane, których efektem będzie droga o długości 650 m łącząca ulicę Łomaską z ulicą Sidorską.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Remont i przebudowa budynków na obszarze rewitalizacji miasta z przeznaczeniem na realizację usług społecznych”. Całkowita wartość inwestycji to blisko 4 mln zł, przy czym jest ona niemal w całości dofinansowana ze środków zewnętrznych: 84% to dofinansowanie z Unii Europejskiej, 10% to dofinansowanie z budżetu państwa.

Inwestycja obejmuje budowę blisko 650 m nowej drogi oraz chodników z kostki brukowej o szerokości 2 m. Powstanie sieć kanalizacji deszczowej z wpustami deszczowymi, instalacja oświetlenia drogowego oraz utwardzone pobocza, place, zjazdy i miejsca postojowe.

To dzięki skuteczności w pozyskiwaniu finansowania inwestycji ze źródeł zewnętrznych, przede wszystkim z Unii Europejskiej, możemy prowadzić proces inwestycyjny na niespotykaną dotąd skalę, który tak bardzo zmienił nasze Miasto Biała Podlaska w ostatnich latach – zauważa na swoim profilu społecznościowym prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

 

materiał, zdjęcia: Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, FB
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama