Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Fundusze inwestycyjne ETF – co warto o nich wiedzieć?

Inwestorzy robią wiele, aby zwiększyć swoje szanse na zarobek, a jednocześnie zminimalizować ryzyko utraty pieniędzy. W związku z tym szukają w miarę bezpiecznych form inwestowania. Jedną z nich są bez wątpienia fundusze ETF, które są niezwykle popularne szczególnie wśród początkujących traderów, ale nie tylko. Co przemawia na ich korzyść i na jakie aspekty zwrócić uwagę podejmując decyzję o inwestowaniu w ETF? Wyjaśniamy!

Fundusze inwestycyjne ETF otwierają przed traderami szereg interesujących i przede wszystkim korzystnych finansowo możliwości. Obecnie inwestowanie w ten instrument jest prostsze, niż jeszcze kilka lat temu. Ogromne zainteresowanie funduszami ETF sprawia, że mówi się o nich coraz więcej, ale nadal nie wszyscy wiedzą, o czym dokładnie mowa. Nie pozostaje więc nic innego, jak to sprawdzić. 

Na czym polega inwestowanie w ETF?

Fundusze ETF to fundusze indeksowe, które są warte tyle, ile warte są posiadane przez nie aktywa. Najprościej rzecz tłumacząc, fundusze ETF na co dzień emitują tzw. jednostki uczestnictwa, które są tak naprawdę udziałami w części ich majątku. Ten ostatni natomiast składa się w głównej mierze z nabytych aktywów, w tym np. akcji giełdowych, surowców, obligacji, kryptowalut itd. Nabywcy jednostek w chwili ich zakupu stają się więc współwłaścicielami majątku danego funduszu i mogą swobodnie gospodarować swoimi udziałami. Mają więc możliwość sprzedaży jednostek uczestnictwa albo zakupu kolejnych. Inwestorzy cały czas mogą śledzić zmiany na rynkach i z reguły posiadają wiedzę dotyczącą potencjalnych ruchów funduszu ETF. Wybór funduszy jest bardzo szeroki i można postawić na ETF z różnych sektorów rynku, dlatego każdy powinien znaleźć inwestycję, która będzie odpowiadać jego wymaganiom. 

Fundusze ETF – jakie są ich największe atuty?

Fundusze inwestycyjne ETF nie bez powodu cieszą się takim uznaniem w kręgach inwestorów. Posiadają bowiem szereg zalet, wśród których warto wymienić choćby niski próg wejścia, transparentność, elastyczność czy szeroką ofertę na światowych rynkach. Ogromne znaczenie ma też to, że są zarządzane przez profesjonalistów, którzy zdają sobie sprawę z tego, w co, kiedy i jak inwestować, aby zwiększyć szanse na sukces. Z racji tego, że w kontekście ETF mówimy o instrumentach inwestowania zbiorowego, osobom odpowiedzialnym za te fundusze zależy na wypracowaniu jak najwyższego zysku dla funduszu, jak i współudziałowców. 

Handel ETF – o czym warto pamiętać? 

Inwestowanie w fundusze ETF najlepiej rozpocząć od rejestracji na specjalnej platformie tradingowej, która zapewnia taką możliwość. W tym miejscu warto polecić rozwiązania dla inwestorów od Saxo, gdzie dostępne jest ponad 6700 funduszy ETF z przeróżnych sektorów, w tym technologii, środowiska i wielu innych. Wystarczy założyć konto, zasilić depozyt i można przystąpić do wyszukiwania okazji inwestycyjnych. Użytkownicy mogą przy okazji liczyć na wsparcie eksperckie, techniczne, raporty ze swojej działalności i stały dostęp do portfela oraz aktualnych informacji z rynku. 

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama