Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Węgierskie przygody podczas staży zawodowych wychowanków ECKiW

W minioną sobotę dziewięcioosobowa grupa wychowanków Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy kształcących się w zawodzie: kucharz, cukiernik oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych, wyjechała na dwutygodniowy staż zawodowy, który realizowany jest w miejscowości Gyomaendrőd na Węgrzech.

Na miejsce stażu uczestnicy dotarli pociągiem, który zaliczany jest do ekologicznych środków transportu w ramach „Zielonego Erasmusa+”, długą podróż młodzież umilała sobie wspólną grą i zabawami.

Od poniedziałku uczniowie rozpoczęli staż w placówce kształcenia zawodowego Skola Bethlen Gabor, pod okiem instruktorów mają okazję zdobyć cenne doświadczenie oraz poznać praktyczny charakter zawodów w których się kształcą na terenie Polski.

Doświadczenie i umiejętności zawodowe zdobyte za granicą zostaną potwierdzone certyfikatem oraz dokumentem Europass – Mobilność, który jest obecnie bardzo ważnym atutem przy poszukiwaniu pracy. Dla młodych ludzi, którzy już niedługo staną się absolwentami odbyte staże zagraniczne są ważną i wartą polecenia formą rozwoju zawodowego.

Głównym celem realizowanego stażu jest wsparcie uczniów w nauce danego zawodu i poznaniu języka branżowego jak również kultury, tradycji, zwyczajów i organizacji pracy kraju przyjmującego, tego rodzaju doświadczenia zwiększają szanse młodzieży na znalezienie pracy po zakończonym procesie edukacji.

Oprócz codziennej pracy młodzież doskonali znajomość języka angielskiego jak również uczestniczy w zajęciach upowszechniających i ewaluacyjnych w ramach projektu. Uczestnictwo w stażu zawodowym jest doskonałą okazją na poznanie nowych ludzi, zobaczenie ciekawych miejsc, regionu, jego kultury i historii jak również poznanie smaków tradycyjnej kuchni węgierskiej.

Podjęte działania zrealizowane zostały zgodnie z obowiązującymi standardami jakości w ramach projektu zagranicznych staży zawodowych, finansowanego ze środków programu Erasmus +

materiał: Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama