Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Potrzebują środków na zakup busa do WTZ

Pokonał już niemal 400 000 km w ciągu 10 lat użytkowania – mowa o busie, który służy codziennie w dowozie niepełnosprawnych uczestników z ich domów do Warsztatu Terapii Zajęciowej przy ul. Warszawskiej 15 w Białej Podlaskiej oraz do obsługi placówki. Teraz samochód wymaga wymiany. Caritas Diecezji Siedleckiej prosi o wsparcie pieniężne na zakup pojazdu przystosowanego do przewozu osób ze specjalnymi potrzebami, wartego aż 210 tys. zł.

Warsztat Terapii Zajęciowej, działający pod logiem Caritas Diecezji Siedleckiej, prowadzi rehabilitację zawodową i społeczną 35 osób z niepełnosprawnościami. Jego początki sięgają 2007 roku. Placówka jest istotnym elementem wsparcia, które przygotowuje uczestników do podjęcia pracy.

9-osobowy samochód każdego dnia pokonywał ok. 300 km. Od dłuższego czasu ulegał częstym awariom. Niejednokrotnie dochodziło do wymuszonych postojów. – Najtrudniejszym, ale jednocześnie najgroźniejszym był ten, w którym samochód uległ awarii na drodze w środku pola, gdzie nie było w pobliżu żadnego domu. Miało to miejsce podczas mroźnej zimy. Uczestnicy pozostali bez ogrzewania w zimnym aucie do czasu, aż przyjechała pomoc drogowa – mówi Jakub Semeniuk, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej.

O konieczności zakupu nowego pojazdu mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej: – Utrzymywanie takiego samochodu straciło ekonomiczne uzasadnienie, ponieważ koszty napraw były ogromne. W dobie kryzysu zbieranie dużych kwot jest bardzo trudne, ale nie poddajemy się i liczymy na dobre serce darczyńców. Dlatego zwracam się z prośbą do ludzi dobrej woli o pomoc.

Można to zrobić poprzez wpłacenie darowizny na konto 20 8025 0007 0025 6247 2000 0010 z dopiskiem: „Darowizna na samochód”.

Warto dodać, że WTZ w Białej Podlaskiej pozyskał już dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie 120 000 zł. Placówka musi uzbierać pozostałą część kwoty.


materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst i zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama