Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Weekendowe zdarzenia na ulicach Białej Podlaskiej

W ciągu minionego weekendu na terenie powiatu bialskiego doszło do dwóch wypadków drogowych. W ich wyniku do szpitala trafiły dwie osoby, w tym niechroniony uczestnik ruchu drogowego. Apelujemy o rozwagę oraz przypominamy, że ta grupa użytkowników dróg jest szczególnie narażona na tragiczne skutki zdarzeń drogowych. Podczas zderzenia z pojazdem jadącym nawet z niewielką prędkością mogą zostać poważnie ranni.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w piątkowe popołudnie na ulicy Janowskiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 53-letni mieszkaniec gminy Koprzywnica, kierujący osobowym Peugeotem, nie ustąpił pierwszeństwa Audi doprowadzając do bocznego zderzenia aut. Drugim samochodem kierował 42-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W wyniku zdarzenia kierowca Peugeota z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Również w sobotę na terenie miasta doszło do wypadku drogowego. W tym przypadku z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Do zdarzenia doszło około godziny 17.30 na ulicy Sitnickiej. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierująca Audi 48-letnia mieszkanka gminy Biała Podlaska, prawdopodobnie w wyniku niezachowania należytej ostrożności, najechała na pieszą przechodzącą przez oznakowane przejście. W wyniku zdarzenia 71-latka doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Uczestnicy obydwu zdarzeń byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Wyjaśniamy okoliczności wypadków oraz apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę w swoich rękach mamy nie tylko własne zdrowie i życie, ale jesteśmy odpowiedzialni również za innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy też, że każdy kierowca, który dojeżdża do oznakowanego przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Powinien zwolnić i obserwować otoczenie tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama