Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Rogoźnica: Wygraj sprzęt sportowy dla swojej szkoły (film)

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy jako jedna z dwudziestu szkół w Polsce walczy o najwyższą nagrodę w konkursie #AleAkcja z Pekao. W zasięgu ręki jest 30 tys. złotych, za które szkoła zakupi sprzęt sportowy. O tym, jak można pomóc szkole i jak ważny jest sport dla młodych ludzi rozmawiamy ze sportowcem Robertem Pasko.

Do 31 stycznia trwa głosowanie, w którym liczy się każdy nasz głos oddany właśnie na placówkę szkolną w Rogoźnicy. O tym, jak zagłosować, informowaliśmy już w materiale:
Rogoźnica walczy o 30.000 zł. Pomóż swoim głosem <<==>> LINK

Dziś, o tym jak ważna jest to nagroda dla szkoły i w jaki sposób możemy pomóc, rozmawiamy ze związanym z placówką sportowcem Robertem Pasko, z którym spotykamy się w jego własnym domu w Pościszach. Robert od 38 lat, mimo dolegliwości zdrowotnych, uprawia sport i bierze również udział w różnorodnych wydarzeniach i inicjatywach, wspierając placówki i osoby prywatne w naszym regionie. – To się zaczęło w czasach szkolnych, dzięki moim byłym wychowawcom i do tej pory udzielam się sportowo – wyjaśnia Robert Pasko. Wystarczy zerknąć na poniższe zdjęcie, by przekonać się, że to nie suche słowa, w gablocie puchar obok pucharu, na szyi naszego rozmówcy zawisł przez te wszystkie lata niejeden medal. Oczywiście nie są to wszystkie zdobyte trofea, bo część z nich przekazał na akcje charytatywne. – Gdzie tylko dzieciaki były chore, to wspieram, oddawałem i oddaję swoje puchary. 

Sportowiec jest postacią rozpoznawalną nie tylko na terenie naszego powiatu, ale również województwa. Uczestniczy w licznych imprezach sportowych, ostatnio brał udział m.in. w Biegu Noworocznym w Styrzyńcu, w którym pokonał swoje kolejne pięć kilometrów. – Osoby, które biegają i chodzą z kijkami [Nordic Walking – przyp. red.] zawsze mnie wspierają: Sławek Bańbura, Darek Trembicki, pani Małgosia Gryczka…

Więcej o wydarzeniu w naszym materiale:
9 Bieg Noworoczny w Styrzyńcu (film) (galeria) <<==>> LINK

Robert obecnie zaangażował się w promocję działań Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy i jej walki o nagrodę w konkursie. Jak podkreśla, dla młodzieży ważna jest aktywizacja i motywowanie bez względu na to, co aktualnie dzieje się na świecie. W jego opinii sprzęt, który może zakupić na wygrana kwotę placówka, pozytywnie wpłynie na motywację i aktywność uczniów. – Może ja włączę się też z niepełnosprawnymi, będzie można zaangażować młodzież do koszykówki, siatkówki, tylko sprzęt musi być dostosowany. 

Ze sportowcem udaliśmy się do szkoły w Rogoźnicy, gdzie na hali trwały zajęcia sportowe. Tam spotkaliśmy nauczyciela wychowania fizycznego Daniela Wajszczuka, który przybliżył nam szczegóły udziału w konkursie #AleAkcja z Pekao. – Bierzemy udział w akcji organizowanej przez Pekao, walczymy o nagrody pieniężne dla naszej szkoły. Bardzo prosimy o wsparcie, każdy z nas może nam pomóc. Można oddać jeden głos dziennie, więc każdy głos jest na wagę złota. Liczymy na was – apeluje Daniel Wajszczuk.

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
zdjęcia, film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama