Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Droga wewnętrza przy C.H. SAS – nowa nawierzchnia, chodniki, kanalizacja deszczowa i oświetlenie LED (galeria)

Bialska firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego "TRE-DROM" Sp. z o. o. (branża drogowa) wspólnie z bialskim „Budomexem” Sp.z o.o. (roboty sanitarne i elektryczne) za kwotę prawie 4 milionów złotych w terminie 7 miesięcy od daty podpisania umowy (koniec listopada 2022) przebudują drogę wewnętrzną, łączącą ul. Łomaską z ul. Sidorską w Białej Podlaskiej.

Zamówienie współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 13.3 „Rewitalizacja obszarów miejskich” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 na realizację projektu „Remont i przebudowa budynków na obszarze rewitalizacji miasta Biała Podlaska z przeznaczeniem na realizację usług społecznych”.

Wartość realizowanej przez Miasto Biała Podlaska inwestycji to dokładnie 3 mln 969 tys 343 zł 86 groszy.
Zakres prac przewidziano na terenie obejmującym łącznie 21. działek.

Stan na dziś
Na omawianym terenie przebiega obecnie istniejąca droga wewnętrzna – ul. Łomaska przechodząca w ul. Sidorską. Istniejąca droga z płyt betonowych sześciokątnych oraz płyt betonowych ażurowych – łagodnie rzecz ujmując – znajduje się w średnim stanie technicznym.

Nawierzchnia posiada liczne spękania, ubytki i nierówności. Pomiędzy płytami betonowymi widoczne liczne przerosty zieleni. Woda opadowa i roztopowa zalega na drodze w wielu miejscach. Wskazuje to na wadę istniejącej kanalizacji deszczowej terenu.

Istniejący pas drogowy nie posiada wyraźnie wydzielonych chodników ani oddzielenia obrzeżami betonowymi od terenów zielonych. Parkowanie samochodów przebiega w sposób chaotyczny, świadczący o niskim stopniu organizacji.

Tereny na których projektuje się drugą odnogę drogi łączącej ul. Łomaską z Sidorską są na znacznej powierzchni porośnięte krzewami oraz zielenią wysoką. Przez teren nie przebiega droga utwardzona, widoczna jest natomiast ścieżka gruntowa powstała w wyniku sporadycznego ruchu samochodowego.

Co zawiera projekt budowlany?
Projekt zakłada kompleksową przebudowę istniejącego układu dróg wewnętrznych na terenie. W tym przebudowę istniejącej drogi i budowę nowej, wymianę nawierzchni, budowę chodników i placów. Planowane jest także wykonanie instalacji oświetlenia drogi (łącznie ok. 634 metrów sieci z 25 punktami oświetleniowymi) oraz instalacji kanalizacji deszczowej. Po przebudowie droga zostanie włączona do istniejącego układu komunikacyjnego. Na terenie przeprowadzona zostanie wycinka drzew, kolidujących z planowanymi pracami budowlanymi.

Lokalizacja inwestycji

Stan drogi wewnętrznej na dziś

Opracowanie projektowe mapa zakresu prac

 

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
grafika: materiały projektowe
mapa: Geoportal Miasto Biała Podlaska
zdjęcia: radiobiper.info
tekst i opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama