Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Prezydent wręczył nagrody zasłużonym dla miasta trenerom

Prezydent miasta Michał Litwiniuk nagrodził trenerów za wysokie osiągnięcia sportowe w 2022 r.

Nagrody oraz podziękowania otrzymali:

Paulina Szyszka – trener KS AZS AWF Biała Podlaska Podnoszenie Ciężarów za zajęcie czwartego miejsca w Mistrzostwach Europy (w Tiranie), za zdobycie jednego złotego medalu, dwóch srebrnych medali w Mistrzostwach Polski Juniorów, Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów.
Zawodniczki: Weronika Zielinska-Stubińska, Weronika Zielińska, Wiktoria Gierczuk.

Jarosław Sacharuk – trener KS AZS AWF Biała Podlaska za zdobycie dwóch srebrnych oraz trzech brązowych medali w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów
w podnoszeniu ciężarów.
Zawodnicy: Michał Kościuk, Patryk Burda, Mirosław Dobosz, Damian Niedźwiecki.

Tadeusz Makaruk – trener KS AZS AWF Biała Podlaska za zajęcie pierwszego miejsce w czwórmeczu międzypaństwowym Polska – Czechy – Węgry – Słowenia – Słowacja (Gyor na Węgrzech) oraz za zdobycie trzech złotych medali dwóch srebrnych oraz jednego brązowego medalu w Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce.
Zawodnicy: Piotr Tarkowski, Damian Czarnocki, Kacper Lemieszek.

Klaudiusz Nazaruk – trener FIGHT POINT Biała Podlaska za zdobycie jednego brązowego medalu i zajęcie piątego miejsca na Mistrzostwach Świata Muaythai (Malezja), za zdobycie jednego złotego medalu na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu K1, jednego srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu Kick Light, dwóch srebrnych i dwóch brązowych medali na Mistrzostwach Polski Muaythai, dwóch brązowych medalinw Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Full Contact oraz zdobycia Pasa Mistrza Polski Pro-Am WKO.
Zawodnicy: Julia Muchla, Paweł Konieczny, Paweł Nazaruk, Patryk Szczygieł, Adrian Bordzicki, Dawid Czerwiec, Sebastian Borkowski.

W ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego najwięcej punktów w powiecie Biała Podlaska zdobyły i tym samym znalazły się na podium:
Klub Sportowy AZS AWF Biała Podlaska,
MKS Żak, Biała Podlaska,
UKS Olimpia, Biała Podlaska.

Dodatkowo podsumowano projekt ministerialny „Program Kluby”, którego koordynatorem w województwie lubelskim jest Pan Janusz Wilczek. Dofinansowanie otrzymały:
SKS Szóstka TPS,
UKS Jedynka, BSK Kadet, UKS Piatka,
UKS Serbinów, UKS Jagiellończyk, UKS Pionier PSW, UKS Olimpia, MKS Żak.

 

materiał, tekst i zdjęcie: UM Biała Podlaska
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama