Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Zalesie: Gwiazdo Prowadź! Jasełka w szkole podstawowej (galeria)

21 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe, które wprowadziły nas w świąteczną atmosferę radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Uczniowie klas starszych, pod kierunkiem p. Krystyny Krawczyk i przy wsparciu p. Ernesta Kuszneruka, przygotowali inscenizację obrazującą wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem, w ubogiej stajence narodziło się Boże Dziecię.

Poszczególnym scenom przedstawienia towarzyszyło śpiewanie tradycyjnych kolęd i pastorałek. Uroku wydarzeniu dodała wspaniała dekoracja przygotowana przez panie: Edytę Romać, Anetę Tuszyńską i Sylwię Dmitruk.

Podczas spotkania Pani Dyrektor Teresa Kusiak złożyła życzenia świąteczne wszystkim zebranym – nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji, uczniom oraz przedstawicielom rodziców. Życzyła, aby ten magiczny czas świąt Bożego Narodzenia stał się okazją do refleksji nad istotą naszego człowieczeństwa, momentem spokoju, ciepła i zadumy, który należy spędzić w gronie najbliższych. Pani Dyrektor dziękując za mijający, owocny rok 2022, wyraziła nadzieję, że ten nadchodzący okaże się równie bogaty w nowe doświadczenia i sukcesy oraz przyniesie wszystkim szczęście i pomyślność.

W tym dniu miało również miejsce wręczenie nagród laureatom szkolnego etapu konkurs „Skarby mojej rodziny”, który polegał na stworzeniu filmu, wykonaniu prezentacji multimedialnej lub zdjęć w oparciu o wspomnienia dziadków oraz tradycje pielęgnowane przez pokolenia w rodzinie. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Aleksander Szołucha (klasa I), Hanna Jaworska (klasa VIa), Piotr Jaworski (klasa VIa), Laura Kędziora (klasa VIa), Anna Wałach (klasa VIa), Gabriela Romać (klasa VIb). Uczniowie otrzymali od organizatorów atrakcyjne nagrody rzeczowe.

materiał: Szkoła Podstawowa w Zalesiu
tekst i zdjęcia: Ernest Kuszneruk – Szkoła Podstawowa w Zalesiu
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama