Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Podsumowanie świątecznych dni na drogach powiatu

Święta Bożego Narodzenia już za nami. Nad bezpieczeństwem osób podróżujących po drogach naszego powiatu czuwali bialscy policjanci. Zwracaliśmy uwagę na trzeźwość kierujących jak też stan techniczny pojazdów. Wyeliminowaliśmy z dróg trzech kierowców „na podwójnym gazie”. Podczas czterech dni długiego weekendu odnotowaliśmy jeden wypadek drogowy oraz 10 kolizji.

Minione dni, były dla policjantów czasem wytężonej pracy. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy, wyruszyli w podróż, by spędzić Święta Bożego Narodzenia w rodzinnej atmosferze. Sprawdzaliśmy prędkość pojazdów, ich stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz sposób przewożenia dzieci. Pod czujnym okiem funkcjonariuszy znaleźli się także niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Mundurowi zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących noszenia elementów odblaskowych.

W ciągu czterech świątecznych dni na drogach naszego powiatu doszło do jednego wypadku drogowego. W sobotę po godzinie 4.00 na ulicy Ekologicznej w Białej Podlaskiej 39-letnia obywatelka Białorusi kierująca osobowym Renaultem, prawdopodobnie w wyniku zaśnięcia, zjechała na prawe pobocze i do rowu. Po tym auto uderzyło w przepust. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała zarówno kierująca jak też przewożony przez nią pasażer.

Odnotowaliśmy również 10 kolizji drogowych. Głównymi przyczynami tych zdarzeń było m.in. nieprawidłowe omijanie, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, a także ubytki w jezdni czy wtargnięcie na drogę zwierzęcia. Zatrzymaliśmy też trzech kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pojazdu w stanie nietrzeźwości. Niechlubnym rekordzistą okazał się 36-letni mieszkaniec gminy Raszyn. W piątkowy wieczór w miejscowości Wólka Dobryńska mężczyzna podróżował osobowym Mercedesem mając w organizmie niemal 2 promile alkoholu.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama