Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Za kradzież odpowiedzą w warunkach recydywy

Dwaj mieszkańcy powiatu łosickiego wieku 29-31 lat odpowiedzą za kradzież elektronarzędzi. Do zdarzenia doszło pod koniec listopada br. na terenie gminy Janów Podlaski. Funkcjonariusze ustalili, że starszy z mężczyzn podejrzany jest również o szereg włamań do stojaków na butle z gazem. Mężczyźni usłyszeli zarzuty w warunkach recydywy. Wobec 31-latka bialski sąd zastosował tymczasowy areszt, w przypadku młodszego z mężczyzn zastosowany został środek wolnościowy. Policjanci ustalili też pasera skradzionych rzeczy.

Do kradzieży doszło pod koniec listopada br., na terenie gminy Janów Podlaski. Nieznany wówczas sprawca z niezabezpieczonego garażu skradł elektronarzędzia na kwotę niemal 9 tysięcy złotych. Dodatkowo od początku listopada zarówno do bialskiej komendy jak też janowskiego komisariatu zaczęły wpływać zgłoszenia dotyczące włamań do stojaków na butle z gazem i kradzieży butli.

W wyniku intensywnej pracy bialskich policjantów zwalczających przestępczość przeciwko mieniu, przy współpracy funkcjonariuszy janowskiego komisariatu ustalone zostały personalia osób podejrzanych o udział w kradzieży elektronarzędzi. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy powiatu łosickiego w wieku 29-31 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Dodatkowo z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że starszy z mężczyzn podejrzewany jest również o włamania do stojaków na butle z gazem. W tym przypadku straty zostały oszacowane na kwotę niemal 4 tysięcy złotych Mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty w warunkach recydywy. W ostatnim czasie bowiem odbywali karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Wobec 31-latka na wniosek Policji i prokuratury bialski sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. W przypadku drugiego z mężczyzn zastosowany został środek wolnościowy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast w przypadku kradzieży zagrożenie karą wynosi do lat 5. W przypadku czynów popełnionych w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Policjanci wykonujący czynności w tych sprawach ustalili też pasera skradzionych butli. O ten czyn podejrzany jest 39-letni mieszkaniec powiatu łosickiego. Mężczyzna również usłyszał zarzuty. Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli od niego gotówkę.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama