Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Finał i podsumowanie akcji „Myśliwska Paczka” (film)

W dniu 19 grudnia myśliwi Polskiego Związku Łowieckiego Zarząd Okręgowy w Białej Podlaskiej sfinalizowali akcję "Myśliwska Paczka", w ramach której obdarowali upominkami świątecznymi wiele osób potrzebujących wsparcia i nawet najmniejszej pomocy drugiego człowieka.

W tym roku paczki trafią do kilkudziesięciu potrzebujących jednostek, na przykład zarząd okręgowy przygotował podarunek dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu. – Są to paczki przygotowywanie indywidualnie przez koła myśliwych dla potrzebujących rodzin i dzieci z domów dziecka na terenie naszego okręgu – wyjaśnia łowczy okręgowy Sebastian Santus, którego koło przygotowało już po raz kolejny upominek dla chłopca z gminy Rossosz. W ubiegłym roku myśliwi wykupili dziecku roczną rehabilitację, tym razem zakupili sprzęt do zakładanego przez rodziców chłopca kącika rehabilitacyjnego.

W ramach „Myśliwskiej Paczki” myśliwi sami wybrali placówki, które postanowili wesprzeć, a z ich przedstawicielami ustallili listę najpotrzebniejszych rzeczy. Jest to akcja bezgotówkowa, a jej beneficjentami są przede wszystkim domy dziecka, domy samotnej matki, domy opieki dla seniorów oraz od 2020 r. również osoby indywidualne i rodziny, które potrzebują wsparcia. W zeszłorocznej edycji udało się wesprzeć 900 placówek i rodzin darami, których wartość przekroczyła pół miliona złotych. 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama