Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Fatalne warunki na krajowej dwójce. Osobówki kierowane są na drogi lokalne. Ciężarówki stoją w 30. kilometrowej kolejce

Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem kierowców podróżujących drogami krajowymi DK-2 i DK-68 prowadzącymi do granicy. - W związku z kolejką samochodów ciężarowych sięgającą obecnie niemal 30 kilometrów przez całą dobę dbamy o płynność ruchu. - informuje rzecznik bialskiej KMP Barbara Salczyńska Pyrchla. Z uwagi na pojawiające się lokalnie utrudnienia i blokady drogi policja apeluje o rozwagę i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.

W związku z utrzymującą się kolejką samochodów ciężarowych oczekujących na przekroczenie granicy państwowej, która sięga obecnie niemal 30 km, a także próbami omijania kolejki na drogach krajowych DK-2 oraz DK-68 prowadzących do granicy pojawiają się miejscowe utrudnienia w ruchu włącznie z blokadą drogi krajowej.

Osobówki kierowane są na drogi lokalne. Ciężarówki czekają w kolejce
Wiążą się one również z ruchem lokalnym samochodów ciężarowych, a także obecnymi warunkami drogowymi. Jednak należy podkreślić, że bialska policja na bieżąco podejmujemy działania, które mają na celu zapewnienie porządku jak też drożności dróg krajowych DK2, DK-68 w tym rejonie. W czasie trwających utrudnień ruch samochodów osobowych odbywa się drogami lokalnymi, jednak ciężarówki muszą oczekiwać na możliwość przejazdu.

–  Reagujemy na każdą pojawiającą się informację czy zgłoszenie dotyczące utrudnień przywracając płynność ruchu. Współpracujemy też z innymi służbami w celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej jak też podległych komisariatów wspierani przez Oddział Prewencji Policji KWP w Lublinie całodobowo pełnią służbę w tym rejonie zarówno w formie posterunków stałych, jak też patroli mobilnych. – informuje Salczyńska-Pyrchla.

Policja monitoruje także drogi lokalne, którymi kierowcy tirów próbują ominąć utworzoną kolejkę, nie stosując się tym samym do ograniczeń tonażowych oraz zakazu wjazdu dla samochodów ciężarowych. Ponownie apelujemy o rozwagę i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy!

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama