Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Caritas: Sylwia z Siedlec potrzebuje protezy ręki. Caritas uruchomiła zbiórkę

Będzie dotykać, chwytać i podnosić – mowa o nowoczesnej protezie, która zastąpi brak lewego przedramienia Sylwii Łopackiej z Siedlec. 31-letnia kobieta musi uzbierać aż 220 tysięcy złotych, by zrealizować swoje marzenie o dwóch czynnych rękach. Z pomocą przyszła Caritas Diecezji Siedleckiej, która założyła specjalne subkonto, by ułatwić zbiórkę pieniędzy. Organizacja zachęca również do udziału w zbiórce w Galerii Siedlce.

Pani Sylwia – w przeciwności do wielu innych osób, które tracą rękę w wypadkach – urodziła się bez części ręki. Od tamtej pory każdego dnia wkładała wiele wysiłku, okupionego cierpieniem, by żyć jak inni. Obecnie pracuje, ma męża, prowadzi (dostosowany do niepełnosprawności) samochód, potrafi nawet zawiązać sznurowadła, obrać cytrynę czy zrobić sobie kucyk. Brak kończyny powoduje jednak stały ból, ponieważ jej kręgosłup i prawa ręka od lat są nadwyrężone.

Wraz z pojawieniem się możliwości zakupu specjalistycznej protezy, kobieta wyćwiczyła mięśnie potrzebne do przesyłania impulsów, sterujących urządzeniem. – Można powiedzieć, że wytworzyłam je od zera, gdzie osoby po amputacji kończyn zwykle mają zachowaną pamięć mięśniową – ja tego nie miałam. Kiedy oswoiłam się z myślą, że coraz gorzej funkcjonuję, a moje ciało częściej się męczy i wymaga rehabilitacji, zwolnień lekarskich i wyłączenia z życia zarówno zawodowego, jak i rodzinnego, uznałam, że muszę spróbować – tłumaczy Sylwia Łopacka.

Kobieta bardzo chciałaby – tak, jak inni – mieć swoje dwie dłonie, ale wie, że to nigdy nie nastąpi. Proteza, na którą zbiera pieniądze, jest jednak na tyle zaawansowanym technologicznie narzędziem, że znacząco podniesie komfort jej życia. Dzięki niej poprawi się znacznie sprawność fizyczna mieszkanki Siedlec.

Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o finansowe wsparcie darczyńców w uzbieraniu potrzebnej kwoty. Darowizny na subkonto podopiecznej można przekazywać na numer konta 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260 z dopiskiem „021022 Łopacka Sylwia”. Niepełnosprawnej kobiecie można przekazać również 1,5% podatku. Wystarczy podać w rozliczeniu podatkowym nasz numer KRS: 0000 22 31 11 oraz w miejscu przeznaczonym na cel szczegółowy dodać dopisek „021022 Łopacka Sylwia”. Potrzebującą można wesprzeć także poprzez darowiznę elektroniczną wchodząc na stronę: http://bit.ly/3gHVxUd. W dniach 16-18 grudnia w godz. 10:00-21:00 w Galerii Siedlce przy ul. Piłsudskiego 74 w Siedlcach będzie można włączyć się także w zbiórkę pieniędzy do puszek pod nazwą „Co dwie ręce to nie jedna… czyli proteza dla Sylwii”.

 

materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst, zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama