Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Trudne warunki na drogach. Apelujemy o rozwagę!

Opady śniegu, śliska nawierzchnia, zalegające błoto pośniegowe - to wszystko utrudnia jazdę samochodem. Pamiętajmy, że podczas zimowej aury kluczem do bezpieczeństwa jest rozwaga, dostosowanie prędkości oraz sprawny i przygotowany do drogi samochód. Jako piesi nie zapominajmy o elementach odblaskowych i czujności. Apelujemy o rozsądek i rozwagę. Starajmy się przewidywać zagrożenia. Zadbajmy o to, by bezpiecznie dotrzeć do celu!

Opady śniegu powodują, że na ulicach zrobiło się ślisko, a przez to mniej bezpiecznie. W takich warunkach atmosferycznych ważne jest przestrzeganie ograniczeń prędkości. Apelujemy do kierowców o rozsądek za kierownicą. Pamiętajmy o tym, że śliska nawierzchnia sprawia, iż znacznie wydłuża się droga hamowania, a koła łatwo tracą przyczepność. Również przy dojeżdżaniu do łuków drogi czy zakrętów, zwolnijmy odpowiednio wcześniej tak, aby mieć czas na szybką reakcję. Zachowujmy odstępy od poprzedzających pojazdów i dbajmy o bezpieczeństwo zarówno swoje jak też innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy powinni pamiętać również o tym, by poruszać się po jezdni z włączonymi światłami a styl i technikę jazdy dostosować do sytuacji na drodze. Niezmiernie ważne jest również dostateczne pole widzenia. Bądźmy odpowiedzialni za nas i za innych użytkowników dróg i poświęćmy kilka minut na dokładne odśnieżenie naszych samochodów. Pamiętajmy właściwe przygotowanie się do jazdy to połowa sukcesu.

Apelujemy też niechronionych uczestników ruchu drogowego. Poruszając się pieszo czy też jednośladem, zakładajmy elementy odblaskowe zapewniając sobie lepszą widoczność na drodze, a tym samym zwiększając swoje bezpieczeństwo. Również zbliżając się do przejść dla pieszych dajmy czas kierowcom na bezpieczne wykonanie manewru i zatrzymanie auta przed przejściem. Apelujemy o rozwagę, przypominając, że zimowa aura wymaga od kierowców szczególnej rozwagi.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama