Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

I Korowód Świętego Mikołaja w Rzeczycy (film) (galeria)

Uliczki Rzeczycy mieniły się bielą i czerwienią, ale tym razem nie za sprawą flag narodowych, a mikołajkowych czapeczek, które zdobiły głowy uczestników I Korowodu Świętego Mikołaja w Rzeczycy. Pierwszego, bo jak zapewniają organizatorzy, to wydarzenie stanie się kolejną gminną tradycją, a tej w Gminie Międzyrzec nigdy nie brakuje!

Barwny Korowód Świętego Mikołaja, który przemierzył uliczki Rzeczycy, zaistniał z inicjatywy dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim Magdaleny Chodzińskiej, dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy Moniki Swórskiej, wójta Krzysztofa Adamowicza oraz proboszcza parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim ks. Dariusza Parafiniuka.  – To wspólny pomysł biblioteki gminnej i szkoły w Rzeczycy, powstał całkiem niedawno, choć kiełkował parę lat. Zbieraliśmy czapeczki czerwone, pomysły. Brakuje śniegu, ale to nic, jest radość i uśmiech oraz przesłanie, z którym dziś idziemy: że tak naprawdę nie liczą się materialne rzeczy, ale to, że możemy pobyć razem, pouśmiechać się do siebie, dać sobie dobro – wyjaśnia Magdalena Chodzińska. – To barwny korowód pełen radości, stworzony po to, by nieść uśmiech mieszkańcom Rzeczycy.  To taki pretekst, żeby połączyć różne środowiska, które tworzą naszą miejscowość. Bardzo się cieszę, że jest nas tak dużo – dodaje Monika Swórska.

Święty Mikołaj kroczył na czele korowodu w asyście pomocników, którzy składali życzenia i rozdawali słodkie upominki napotkanym osobom. W uroczystym mikołajkowym przemarszu uczestniczyli mieszkańcy Rzeczycy i okolic, przedstawiciele samorządu gminnego i podległych mu instytucji, strażacy, członkowie Klubu Seniora „Szarotka” z Rzeczycy, a także uczniowie i grono pedagogiczne miejscowej szkoły podstawowej oraz przedszkola. Uczestnicy przemaszerowali wzdłuż i wszerz przez Rzeczycę ciesząc oczy miejscowych gospodarzy, po czym udali się do budynku szkoły, gdzie przyszedł czas na mikołajkowe prezenty, zarówno dla najmłodszych jak i trochę starszych, i wspólną sesję zdjęciową. Dzieci, przecież zawsze grzeczne, otrzymały upominki bez problemu, ale dorośli, jak to zwykle bywa, musieli niejednokrotnie zapewniać Świętego Mikołaja o swojej grzeczności przez cały rok.

O bezpieczeństwo uczestników wydarzenia zadbali policjanci z Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim oraz niezawodni jak zawsze strażacy z OSP Rzeczyca z prezesem Pawłem Orłowskim na czele. – My strażacy też wierzymy w Świętego Mikołaja, co roku przychodzi do nas ze słodyczami – zapewnia Paweł Orłowski.

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
zdjęcie: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama