Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

„Jestem-więc działam” – konferencja PCPR podsumowująca realizację projektu (film) (galeria)

W dniu 5 grudnia w Hotelu Skala odbyła się konferencja Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej pod hasłem "Jestem, więc działam" poświęcona zrealizowanemu projektowi współfinansowanemu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Tematem konferencji był projekt „Jestem, więc działam” prowadzony w ramach Działania 11.1 Aktywne włączenie RPO WL, którego celem jest przeciwdziałanie zjawisku uzależnienia od pomocy społecznej, dziedziczenia biedy oraz niekorzystnych postaw społecznych, a także poprawa dostępu do rynku pracy 140 klientów i klientek PCPR w Białej Podlaskiej w okresie od 1.012019 r. do 31.12.2022 r.

Konferencję otworzyła dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej Małgorzata Malczuk. Prezentacji i podsumowania projektu „Jestem – więc działam” dokonała koordynator projektu Katarzyna Jaroszewicz.

Zakończyliśmy projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt ten był adresowany do wychowanków pieczy zastępczej oraz osób niepełnosprawnych. Projekt trwał od 2019 r., był przedłużony ze względu na trwającą pandemię. W jego ramach zostało przeprowadzonych wiele szkoleń i kursów, m.in. kursy fotograficzne, wyjazdy integracyjno-terapeutyczne, wychowankowie korzystali z korepetycji, organizowane były pikniki z atrakcjami, uczestnicy korzystali z wyjazdów rehabilitacyjne i kursów podnoszących kwalifikacje. Projektem objęliśmy 150 uczestników, 100 wychowanków pieczy zastępczej i 50 osób niepełnosprawnych – wyjaśnia Małgorzata Malczuk.

Podczas spotkania dyrektor Domu Rodzinnego w Żabcach Edyta Wojtasińska omówiła „Nowe wyzwania w pieczy zastępczej – dobre praktyki w wspieraniu wychowanków”, poruszono również kwestię „Dobre praktyki na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów – Opieka wytchnieniowa”.

Piecza zastępcza i pomoc osobom niepełnosprawnym to piękne zadanie, ale bardzo odpowiedzialne. Nasze Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie jako jedyne w województwie zaangażowało się w ten projekt i odniosło kolosalny sukces. Bardzo dużo uczestników otrzymujących wsparcie, zintegrowanych, dużo dobra się zadziało – podkreśla wicestarosta bialski Janusz Skólimowski. – Jako jeden z niewielu samorządów mamy różne formy pomocy i one wspaniale działają, ale to tylko i wyłącznie zasługa ludzi, bo bez dobrych pracowników i zaangażowania nie da się tego osiągnąć. Jestem wdzięczny, bo to wspaniali ludzie.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama