Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Ujął pijanego kierowcę Passata i powiadomił policjantów

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 41-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna został ujęty przez innego uczestnika ruchu drogowego, po tym jak niemalże doprowadził do zdarzenia. Zapobiegła temu tylko natychmiastowa reakcja zgłaszającego. 41-latek miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Teraz za swe czyny odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło przed weekendem na terenie Białej Podlaskiej. Z relacji zgłaszającego, wynikało, że ujął nietrzeźwego kierowcę Volkswagena. Na miejsce natychmiast pojechał patrol Policji. Tam mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Z informacji żołnierza bialskiej jednostki wynikało, że jadąc ulicą Zamkową ustawił się na pasie przeznaczonym do skrętu w lewo. Nagle kierowca jadącego z przeciwka auta zjechał wprost na zgłaszającego. Tylko natychmiastowa reakcja żołnierza 1 Warszawskiej Brygady Pancernej zapobiegła zderzeniu aut. Po tej sytuacji kierowca Volkswagena odjechał.

Z uwagi na podejrzenie, że kierowca Passata może być nietrzeźwy, zgłaszający ruszył za nim zatrzymując auto. Od razu wyczuł od siedzącego za kółkiem mężczyzny woń alkoholu. Wówczas odebrał kierowcy kluczyki o całym zdarzeniu powiadamiając stróżów prawa. Za kierownicą Volkswagena siedział 41-letni mieszkaniec miasta. Badanie stanu jego trzeźwości potwierdziło przypuszczenia świadka. Mężczyzna miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Wkrótce usłyszy zarzuty.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem kierowania pojazdów mechanicznych do 15 lat oraz wysoką grzywną. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama