Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki – Rejon Sławatycze czeka na darczyńców

W rejonie Sławatycze działa szesnastu wolontariuszy Szlachetnej Paczki, którzy wzięli pod swoje skrzydła dwadzieścia sześć potrzebujących rodzin z terenu gmin Sławatycze, Kodeń i Tuczna. Baza rodzin, dla których można zostać darczyńcą świątecznych paczek, została już otwarta.

12 listopada miało miejsce otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki – programu społecznego, który co roku dociera z pomocą do najbardziej potrzebujących. Otwarcie Bazy Rodzin to oficjalny moment startu każdej edycji Szlachetnej Paczki poprzedzony pracą wolontariuszy, którzy odwiedzają potrzebujące rodziny. Wolontariusze poznają ich historie, rozmawiają i określają potrzeby. Na tej podstawie tworzą szczegółowe historie rodzin, które trafiają do internetowej bazy. Szlachetna Paczka wspiera samotnych seniorów, osoby z chorobami, niepełnosprawnościami czy poszkodowane w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub pandemii.

Jako zespół wolontariuszy Szlachetnej Paczki jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że do mapy magazynów rejonowych dołączyły w ubiegłym roku Sławatycze. Naszą radość potęguje fakt, że w rejonie Sławatycze działa 16 Wolontariuszy Szlachetnej Paczki, którzy wzięli pod swoje skrzydła 26 potrzebujących rodzin. W skład rejonu Sławatycze wchodzą gminy: Sławatycze, Kodeń i Tuczna.

𝐁𝐚𝐳𝐚 𝐑𝐨𝐝𝐳𝐢𝐧 𝐳𝐨𝐬𝐭𝐚ł𝐚 𝐨𝐭𝐰𝐚𝐫𝐭𝐚!

Już dziś możesz pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Jak to zrobić? To nic trudnego:

Wejdź na https://bit.ly/wybierz_rodzinę_2022 i wybierz rodzinę, której pomożesz odmienić świat! Nie musisz zastanawiać się, co włożyć do paczki – potrzeby każdej rodziny są dokładnie opisane.

Pomoc daje największą radość, gdy robi się to razem. Zrób paczkę z rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami, sąsiadami… Możliwości jest bardzo wiele! Tak jak rodzin, które potrzebują naszej pomocy. Gdyby pojawiły się pytania, zawsze możesz zwrócić się do wolontariusza, który jest w bezpośrednim kontakcie z rodziną. Kiedy już zbierzesz potrzebne rzeczy, 10 i 11 grudnia dostarcz je do lokalnego magazynu PACZKI, z którego Wolontariusze zawiozą je do rodzin.

Gotowy? To do dzieła!
Sprawdź też koniecznie nasz poradnik dla darczyńcy, który pomoże Ci lepiej przygotować paczkę: https://bit.ly/Poradnik_Darczyncy_2022
Paczki trafią do potrzebujących rodzin podczas Weekendu Cudów, który odbędzie się w dniach 10-11 grudnia.

 

materiał, tekst: Małgorzata Walczuk, GBP Sławatycze
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama