Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Drelów: Pneumatyczne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego (film) (galeria)

19 listopada w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Unitów Drelowskich w Drelowie zostały rozegrane "Pneumatyczne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego", na które zaprosił Klub Strzelecki VIS z Międzyrzeca Podlaskiego.

Tego dnia o tytuł mistrza rywalizowali najlepsi strzelcy z województwa lubelskiego. Do dyspozycji mieli świetnie przygotowaną do tego celu halę gimnastyczną drelowskiej podstawówki. – Zrobiliśmy, co mogliśmy, żeby sprostać oczekiwaniom jako organizatorzy. To wydarzenie jest pierwszym po wielu latach na naszym terenie, które się odbywa na taką skalę i z takim rozmachem – wyjaśnia prezes Klubu Strzeleckiego VIS Międzyrzec Podlaski Grzegorz Michalczuk, jednocześnie dyrektor szkoły w Drelowie, która przyjęła na siebie rolę gospodarza mistrzostw wojewódzkich. Organizator otrzymał wsparcie umożliwiające przeprowadzenie imprezy w postaci trzydziestu transporterów i kulochwytów. – To duży zastrzyk finansowy dla naszego stowarzyszenia. Dzięki temu mogliśmy zmontować 25 stanowisk, a na górze w szkole powstała stacjonarna strzelnica pneumatyczna, która na co dzień służy do szkolenia dzieci i młodzieży. 

Jestem bardzo zadowolony z obiektu, jego przygotowanie jest bardzo dobre, a mam nadzieję, że to nie jest to impreza pierwsza i ostatnia i że Grzegorz Michalczuk będzie prowadził cykliczne zawody każdego roku. A być może będą też zawody o randze państwowej. Idziemy w tym kierunku, by rozwijać strzelectwo, by wyjść również poza województwo – ujawnia plany Andrzej Abramowicz, przewodniczący Kolegium Sędziów LZSS. 

Zawodnicy rywalizowali w trzech zmianach w pięciu grupach. Do dyspozycji były dwa typy broni: pistolet pneumatyczny i karabin pneumatyczny. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy z terenu województwa, wśród których nie zabrakło reprezentantów powiatu bialskiego oraz samej gminy Drelów. – W dzisiejszej rywalizacji startują nasi zawodnicy, są to juniorzy młodsi Emilia Kortoniuk i Daniel Paginowski – przybliża szczegóły organizator. – Przybyli do nas reprezentanci klubów liczących się w naszym województwie. Mamy tu osoby, które startują w Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski. Jest też bardzo silna, w moim odczuciu numer jeden – ekipa Dragon z Chełma. Są to zawodnicy, którzy stopniem swojego wyszkolenia godnie reprezentują nasze tereny podczas rywalizacji na obszarze Polski.

Wyniki Mistrzostw Województwa w strzelaniu z broni pneumatycznej 2022 r.:

Kpn40 MŁODZICZKI I MŁODZICY
Czerwińska Zuzanna – Dragon
Chmykhalo Ruslan – Chemik
Szatan Mikołaj – Snajper

Kpn50 JUNIORKI MŁODSZE I JUNIORZY MŁODSI
Kaczorowski Bartosz – Dragon
Zimroz Patrycja – Dragon
Pawlak Maja – Chemik

Kpn60 SENIORKI, JUNIORKI, SENIORZY, JUNIORZY
Siedlecki Damian – Dragon
Jankowski Szymon – Orlik Lub
Zapasa – Wójcik Aneta – Snajper

Ppn40 MŁODZICZKI I MŁODZICY Protokół Nr 4
Jaroszuk Mikołaj – Snajper

Ppn50 JUNIORKI MŁODSZE I JUNIORZY MŁODSI
Kozak Aleksandra – Chemik

Ppn60 SENIORKI, JUNIORKI, SENIORZY, JUNIORZY
Pawlak Dawid – VIS Zamość
Kulik Sebastian – Snajper
Zagórski Krzysztof – Chemik

Klasyfikacja OPEN Karabin pneumatyczny
Czerwińska Zuzanna – Dragon
Siedlecki Damian – Dragon
Jankowski Szymon = Orlik Lub

Klasyfikacja OPEN Pistolet pneumatyczny
Pawlak Dawid – VIS Zamość
Kulik Sebastian – Snajper
Zagórski Krzysztof – Chemik

Zawodom w Drelowie towarzyszyła wystawa broni przygotowana przez Lubelskie Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej w Jelnicy. – Chciałem poprzez takie rozwiązanie przybliżyć tą część naszej historii. Chcieliśmy też, oprócz części sportowej, udostępnić mieszkańcom gminy Drelów i przybyłym gościom możliwość pozwiedzania. Cieszę się, że oprócz rywalizacji jest też lekcja historii – podkreśla organizator imprezy.

Mistrzostwa, zawody lokalne, strzelnice, szkolenia – to oferta sportowa, jaką zapewnia na naszym terenie prezes klubu VIS. – Kiedyś dla fantastycznej osoby, z którą współpracuję, powiedziałem: Dajcie mi warunki, ja pokażę, jak wygląda promocja gminy przez sport. Warunki mam, więc teraz muszę wywiązać się z danego słowa. Oczywiście nie jest to moje ostatnie słowo, stawiamy w tej chwili na szkolenia, organizujemy kursy sędziowskie, dodatkowo będziemy starali się ściągnąć na stałe na nasze podlaskie tereny imprezy tego typu, co dzisiejsza – imprezy rangi mistrzowskiej, po to, byśmy mogli w jak najlepszym stopniu pokazać piękno tego sportu. Może nie jest tak atrakcyjne i widowiskowe, ale jest bardzo trudne i wymaga olbrzymiej pracy, by dojść do efektów, jakimi są tytuły mistrzów – podkreśla Grzegorz Michalczuk.

 

 

materiał: Radio Biper Gmina Drelow
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama