Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Kolejna osoba oszukana przy zakupie węgla. Apelujemy o rozwagę!

3 tysiące złotych stracił 45-latek, który za pośrednictwem portalu internetowego zakupił węgiel. Towar nie dotarł we wskazanym terminie, a kontakt ze sprzedającym się urwał. Gdy pokrzywdzony zadzwonił na numer podany w ogłoszeniu dowiedział się, że jest kolejną osobą oszukaną w ten sposób. Apelujemy o rozwagę podczas zakupów on-line!

Wczoraj do bialskiej komendy zgłosił się 45-letni mieszkaniec gminy Piszczac, który został oszukany przy zakupie opału. Z relacji mężczyzny wynikało, że pod koniec października br., na jednym z portali ogłoszeniowych znalazł interesującą go ofertę. Pokrzywdzony zdecydował się na zakup 3 ton węgla za kwotę 6 tysięcy złotych od firmy mieszczącej się w Katowicach. Mężczyzna wpłacił też na wskazane konto 3 tysiące złotych zaliczki.

Kiedy jednak węgiel nie dotarł do zamawiającego zaniepokojony mężczyzna skontaktował się z firmą dzwoniąc na numer podany na stronie. Wówczas dowiedział się, że jest kolejną osobą oszukaną w ten sposób przez nieznanego sprawcę, dlatego postanowił zgłosić sprawę na Policję.

Teraz oszusta szukają mundurowi. Apelujemy też o rozwagę podczas zakupów on-line, oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Uważajmy też na tzw. „super okazje” i „promocje”, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów.

Przestrzegamy również przed sprzedawcami, którzy sprzedają węgiel bezpośrednio z samochodów. Potencjalnych klientów może skusić niższa cena oraz to, że widzą towar w samochodzie sprzedawcy. Tymczasem, nieuczciwi handlarze wykorzystują fakt braku możliwości dokładnego zważenia oraz przedstawienia certyfikatu, jaki to opał. Na terenie kraju, odnotowano także, przypadki gdzie zamiast węgla kupujący nabył pomalowane kamienie.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama