Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

11 listopada w Szkole Podstawowej w Styrzyńcu (galeria)

Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego doniosłego wydarzenia, na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także w Szkole Podstawowej im. Janiny Porazińskiej w Styrzyńcu, w przeddzień tego narodowego święta w dniu 10 listopada odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli.

Dla uczczenia tego dnia galerie pac zdobiły piękne biało-czerwone prace dzieci. Uczniowie wszystkich klas przygotowali kotyliony i założyli stroje galowe, aby oddać hołd tym, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoła została odświętnie przystrojona flagami narodowymi, a na sali gimnastycznej stanęła piękna tematyczna dekoracja.

Bogaty program słowno-muzyczno-taneczny przygotowali uczniowie klas 2 i 3 oraz oddziału przedszkolnego wraz z nauczycielami – panią Wioletą Jasińską, Agnieszką Cepek oraz panem Wojtkiem Krzystankiem. O oprawę muzyczną zadbał pan Mariusz Polak. Przygotowana przez uczniów inscenizacja przypomniała, jak cenne są dla Polaków wolność, tradycja i patriotyzm. W postawie stojącej została odśpiewana „Rota”, natomiast ubrani w stroje krakowskie uczniowie odtańczyli również jeden z polskich tańców narodowych – krakowiaka.

Podczas apelu panowała podniosła atmosfera, a wszyscy w skupieniu obserwowali występy młodych artystów. Uroczystość zakończyło odśpiewanie hymnu narodowego w ramach akcji „Szkoły do hymnu”. Hymn Polski odśpiewali wspólnie wszyscy uczestnicy apelu: uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni. Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów nie tylko lekcją historii, ale też patriotyzmu.

materiał, tekst i zdjęcia: Wioleta Jasińska, SP w Styrzyńcu
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama