Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Komarówka Podlaska (film) (galeria)

W dniu 11 listopada przed Urzędem Gminy w Komarówce Podlaskiej odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt w ramach projektu "Pod biało-czerwoną". Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości uświetniła swoją muzyką Orkiestra Dęta z Rossosza, część artystyczną zapewnili również uczniowie szkoły podstawowej i liceum oraz przedszkolaki.

Uroczystości gminne odbywały się tego dnia przed siedzibą Urzędu Gminy oraz w hali sportowej miejscowej szkoły podstawowej. Uczestnicy gminnych uroczystości na czele z wójtem Ireneuszem Demianiukiem wzięli również udział w mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym.

Spotykamy się dziś w miejscu, w którym stoi nasz nowy maszt flagowy, który został wybudowany w ramach programu „Pod biało-czerwoną”. Jest to program prezesa Rady Ministrów, premiera Mateusza Morawieckiego, który chciał, żeby w jak największej liczbie miejscowości takie maszty zostały postawione, żeby powiewała na nich flaga, nasz symbol narodowy – przypomniał wójt Ireneusz Demianiuk.Podnosimy flagę w dniu 11 listopada, który jest najważniejszą datą w całej naszej przeszło tysiącletniej historii. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Zaczęła budować suwerenne państwo.

 

materiał: Radio Biper Gmina Komarówka Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama