Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Tłuściec: Gminny Przegląd piosenki poetyckiej i poezji śpiewanej (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 10 listopada 2022
, godz. 16:00
Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Tłuściec zapraszają na "Gminny przegląd piosenki poetyckiej i poezji śpiewanej", który odbędzie się 10 listopada o godz. 16:00 w remizie OSP w Tłuśćcu.

Do przeglądu zakwalifikowało się 12 uczestników, w tym dwa zespoły. Artyści zaprezentują swoje umiejętności podczas czwartkowego przeglądu śpiewając po dwa utwory z nurtu poezji śpiewanej, piosenki aktorskiej lub poetyckiej. Spośród nich komisja wyłoni zwycięzcę, który zostanie nagrodzony statuetką.

Wydarzenie uświetni występ duetu Katarzyny Janiszewskiej i Marty Tchórzewskiej, które w swoim repertuarze nawiążą między innymi do utworów w wykonaniu Sławy Przybylskiej. Będzie to ukłon z racji 90 urodzin słynnej międzyrzecczanki.

Kasia Janiszewska – aktorka filmowa, serialowa i teatralna, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu oraz studentka musicalu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Finalistka 38 Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Współpracuje z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu oraz teatrem Garnizon Sztuki w Warszawie. W 2022 r. premierę miały dwa filmy z jej udziałem „Szczęścia chodzą parami” oraz „Listy do M. 5”.

Marta Tchórzewska – studentka musicalu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Solistka i członkini zespołu aktorskiego w Teatrze Es w Siedlcach przy Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Laureatka wielu festiwali wokalnych ogólnopolskich i międzynarodowych m.in. Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Orfeo in Italia” we Wloszech.

Działanie jest dofinansowane ze środków Gminy Międzyrzec Podlaski w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Więcej o przeglądzie:
Trwa nabór wykonawców do Gminnego Przeglądu Piosenki Poetyckiej i Poezji Śpiewanej (zaproszenie) <<==>> LINK

 

materiał: SILT Tłuściec
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama