Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Rzeczyca: „Zamyślenia zaduszkowe” z Klubem Seniora Szarotka (film) (galeria)

W dniu 6 listopada Klub Seniora "Szarotka" z Rzeczycy zaprosił swoich gości na "Zamyślenia zaduszkowe", podczas których tradycyjnie zaprezentował montaż słowno-muzyczny.

Dziś jest szósta edycja „Zamyśleń zaduszkowych”. Prezentujemy spektakl słowno-muzyczny. W wierszach, piosenkach i modlitwach przewijają się wątki dzisiejszych czasów, sensu życia, przemijania i doczesności – wyjaśnia prezes Klubu Seniora „Szarotka” z Rzeczycy Teresa Kuraszyk. Współpomysłodawcą cyklu był ks. Michał Wawerski, posługujący ówcześnie w parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim.

Wspólnie z seniorami na scenie zaprezentowała się grupa dzieci, która nie tylko wzięła udział w montażu słowno-muzycznym, ale też zaprezentowała umiejętności taneczno-baletowe. Tego dnia łącznie przed publicznością wystąpiło 15 osób.

Przygotowania do wydarzenia zajmują członkom klubu prawie miesiąc. – Zaczynamy od 1 października. Wiersze są ustawione tematycznie, do tego piosenki. Wspominamy zmarłych, naszych bliskich, również dwóch członków naszego klubu, którzy już od nas niestety odeszli – dodaje członkini klubu Agata Osak, od czterdziestu lat mieszkanka Rzeczycy.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Seniorzy bliżej kultury” realizowanego przez Stowarzyszenie „Moja Gmina”
w ramach dotacji pozyskanej z gminy Międzyrzec Podlaski.

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama