Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: II Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Gramy Dla Wspólnego Świata” (film) (galeria)

Za nami II Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Biała Podlaska! "Gramy Dla Wspólnego Świata" na rzecz Stowarzyszenia "Wspólny Świat" z Białej Podlaskiej.

Turniej zorganizowano w sobotę 5 listopada w obiekcie hali sportowej MKS Podlasie przy stadionie miejskim przy ulicy Artyleryjskiej. Patronat nad wydarzeniem sprawowali prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz poseł na Sejm RP Riad Haidar . – Idea tej imprezy zrodziła się z potrzeby łączenia dobrego z pożytecznym. To już drugi turniej charytatywny organizowany na rzecz „Wspólnego Świata”. Taki turniej jest świetną alternatywą dla siedzenia i spędzenia sobotniego popołudnia w domu – wyjaśnia pomysłodawca imprezy Kacper Barszcz, członek zarządu Linkedln.

Ogromne słowa uznania i podziękowania rodzicom, trenerom i współorganizatorom. – Bardzo się cieszę z kolejnej już inicjatywy na rzecz stowarzyszenia. Trzymam kciuki za to, by impreza była cykliczna. Z jednej strony udaje nam się pozyskać pieniądze na naszą działalność, a z drugiej strony u dzieci koduje się wiedza o autyzmie, nazwa Stowarzyszenie „Wspólny Świat”, hasło autyzm i pomoc osobom z autyzmem – stwierdza prezes stowarzyszenia Anna Chwałek. – Niestety z autyzmem mamy do czynienia coraz bardziej. Dziś w Białej Podlaskiej nie mamy szkoły, w której by nie było dziecka z autyzmem bądź Zespołem Aspergera. Każda inicjatywa, która ma na celu nie tylko pomóc, ale też uświadamiać, że ten autyzm jest obok nas, jest niezwykle cenna.

Jak podkreśla nasza rozmówczyni, sport i sztuka to dwa obszary, w których niepełnosprawność nie ma znaczenia. Każde dziecko ma w tym zakresie talenty i zainteresowania. – To wspólny obszar, w którym dzieci z niepełnosprawnością i dzieci neurotypowe mogą się spotykać i wspólnie coś robić.

Wyniki:

1. AP Podlasie Biała Podlaska 2013 (czerwoni)
2. MKS Victoria Parczew
3. Lobos Football Academy
4. AP Podlasie Biała Podlaska 2013
5. Lutnia Piszczac
6. AP Podlasie Biała Podlaska 2013 (żółci)

Najlepszy piłkarz turnieju: Adam Łapiuk (MKS Victoria Parczew)
Najlepszy strzelec turnieju: Filip Marczuk (AP Podlasie Biała Podlaska 2013 (czerwoni))

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki, Anna Ostapiuk
film: Mariusz Maksymiuk
zdjęci i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama