Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Uroczyste otwarcie inwestycji: przebudowa ul. Sidorskiej (film) (galeria)

W dniu 4 listopada prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk dokonali uroczystego otwarcia inwestycji polegającej na przebudowie ul. Sidorskiej na odcinku od granicy miasta do Al. Solidarności.

Spotkanie zostało zorganizowane przy tablicy inwestycyjnej przy ul. Sidorskiej. 

Inwestycja została dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwotą 2.944.911,84 zł. Wartość całkowita przedsięwzięcia to 5.118.900,90 zł. Celem projektu była poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz zwiększenie dostępności komunikacyjnej przez tworzenie spójnej, zrównoważonej i przyjaznej użytkownikowi sieci drogowej.

To wielka radość, że pieniądze, które tutaj trafiają, są dobrze wykorzystywane i służą ludziom – mówił wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk. – Droga na całym przebudowanym odcinku ma siedem metrów, do tego niezależne pasy dla pieszych i rowerzystów. To duma dla miasta. 
Wicewojewoda zwrócił szczególną uwagę na dobrą współpracę osób zaangażowanych w realizację tej inwestycji podkreślając zasługi prezydenta Michała Litwiniuk i radnego Dariusza Litwiniuka.

Realizacja inwestycji polegała na przebudowie drogi powiatowej 1068L ulicy Sidorskiej oraz drogi powiatowej 1154L Al. Solidarności w Białej Podlaskiej. Przebudowana droga powiatowa o nr 1068 L posiada dwa pasy ruchu o szerokości po 3,5 m o długości 1112 m. Przy jezdni po stronie lewej (od miasta) powstała ścieżka rowerowa o szerokości 2,5 m na odcinku 794 m, po prawej stronie chodnik o szerokości 2 m na odcinku 246 m. Powstały dwa przystanki komunikacji zbiorowej z peronami. Utwardzono pobocza, utworzono kanalizację.

Mam dużą satysfakcję, że jest to kolejna spełniona przeze mnie obietnica. Ulica Sidorska znajduje się w moim planie budowy dróg. Przebudowany odcinek to 1,3 kilometra nowoczesnej, funkcjonalnej drogi z energooszczędnym oświetleniem ledowym i ekologicznym odwodnieniem – wyjaśnia prezydent Michał Litwiniuk. – To pierwszy ze zrealizowanych przez nas etapów kompletnej przebudowy ulicy Sidorskiej. W tej kadencji wykonaliśmy chodnik i drogę rowerową od Alei Tysiąclecia do Sidorek, zbudowaliśmy także nową nawierzchnię na odcinku sąsiadującym z Akademią Bialską. Jesteśmy również na etapie ukończenia etapu funkcjonalno-użytkowego kolejnego planowanego do przebudowy odcinka pomiędzy skrzyżowaniem z Alejami Jana Pawła II a skrzyżowaniem z ulicą Kąpielową. 

Jak zapowiedział prezydent, przetarg na planowany odcinek w formule „Zaprojektuj i wybuduj” zostanie ogłoszony wraz z nowym rokiem. Na tym odcinku na skrzyżowaniu ulicy Sidorskiej i Alei Jana Pawła II ma powstać rondo. Realizacja przewidywana jest na rok 2024 r. Na ten cel samorząd pozyskał dofinansowanie w kwocie 5 mln złotych.

Uroczystego poświęcenia odcinka drogi dokonał proboszcz parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej ks. kanonik mgr Jacek Owsianka. W spotkaniu wzięli również przedstawiciele wykonawcy zadania firmy TREDROM na czele z prezesem Wiesławem Harasimiukiem. Drugim wykonawcą była firma TRANSBET. 

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama