Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Policjanci uczcili pamięć o zmarłych funkcjonariuszach

Bialscy policjanci uczcili pamięć o zmarłych funkcjonariuszach. Wczoraj delegacja funkcjonariuszy zrzeszonych w Związkach Zawodowych odwiedziła miejsca pochówku i pamięci po zmarłych policjantach. Zapalone znicze na grobach i mogiłach, w których spoczywają zmarli i polegli stróże prawa to wyraz naszego hołdu i wiernej pamięci.

Wszystkich Świętych i obchodzone następnego dnia Zaduszki, to czas refleksji, zadumy i wspomnień. Odwiedzając cmentarze i zapalając znicze na grobach funkcjonariuszy Policji Państwowej, składamy im hołd i zapewniamy o wiernej pamięci. W tym szczególnym okresie policyjne środowisko nie zapomina o wszystkich tych, którzy już od nas odeszli.

Wczoraj delegacja bialskich funkcjonariuszy zrzeszonych w Związkach Zawodowych odwiedziła groby policjantów zmarłych w okresie II wojny światowej, które znajdują się na cmentarzu rzymsko-katolickim przy ulicy Janowskiej w Białej Podlaskiej. Policyjna delegacja odwiedziła także groby zmarłych w ostatnich latach policjantów naszej komendy.

Funkcjonariusze złożyli również hołd i zapalili znicze pod pomnikiem upamiętniającym miejsce dwóch publicznych egzekucji wykonanych przez pluton hitlerowskiej policji w 1943 r. na 26 bojownikach ruchu oporu.

Pamiętajmy, że „nie umiera ten, kto pozostaje w sercach i pamięci żywych”.
materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama