Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Ślubowanie klasy I w Styrzyńcu

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, to symboliczne przejście ze świata beztroskiej zabawy w przedszkolu, do świata nauki i pierwszych obowiązków. Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z ogromną niecierpliwością czeka na ten moment. W roku szkolnym 2022/2023 Ślubowanie i Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Janiny Porazińskiej odbyło się 26 października.

Mali kandydaci na uczniów zaprezentowali swoje umiejętności przedstawiając bogaty program artystyczny. W tym ważnym wydarzeniu wzięli udział także starsi koledzy i koleżanki z klasy II, III i IV. Wszyscy pięknie śpiewali piosenkami i recytowali wiersze. Po zakończonym występie zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż najmłodsi zdali egzamin pierwszoklasisty celująco.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po wzruszającej przysiędze pełnoprawnych już pierwszoklasistów ze Styrzyńca przyszła pora na ich rodziców. Oni także ślubowali, ale coś nieco innego. Obiecali zawsze pamiętać, że dziecko jest unikalnym darem, doceniać w nim to co najlepsze, przytulać je często oraz cieszyć się jego dzieciństwem, pamiętając, że szybko mijają lata.

Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Agnieszka Kakietek dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Od tej chwili pierwszoklasiści stali się nowymi członkami naszej szkolnej rodziny! Pani Dyrektor złożyła również życzenia wielu sukcesów w nauce oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy, upominki oraz przedstawiła nowego ,,ucznia” klasy I. Do szkolnej rodziny dołączył Miś- Czarny Nosek, bohater książki „Pamiętnik Czarnego Noska” Janiny Porazińskiej. Miś zamieszka w klasie I i stanie się przyjacielem uczniów, będzie im towarzyszył każdego dnia, pomagał, rozweselał i pocieszał. W przyszłym roku szkolnym podczas Ślubowania maskotkę tę klasa I podaruje następnym rozpoczynającym szkołę uczniom .

Wspaniała uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy. To był wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w pamięci.

 

materiał: Szkoła Podstawowa im. Janiny Porazińskiej w Styrzyńcu
tekst i zdjęcia: Malwina Filipiuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama