Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

„I Wieczory Teatralne Klubów Seniora Gminy Międzyrzec Podlaski” już za nami

W dniu 21 października w remizie OSP w Tłuśćcu publiczność z gminy Międzyrzec Podlaski spotkała się na ostatniej już odsłonie "I Wieczorów Teatralnych Klubów Seniora Gminy Międzyrzec Podlaski". Seniorzy z Tłuśćca i Kożuszek zaprezentowali dwa humorystyczne spektakle, nie zabrakło również wspólnego śpiewania i wręczenia podziękowań wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego pokaźnego projektu. Warto przypomnieć, że na czterech scenach wystąpiło ponad pięćdziesięciu aktorów-amatorów.

Członkowie klubów seniora zrzeszonych w ramach projektu „Wspólnie tworzymy kluby seniora”, którego koordynatorem jest prezes Spółdzielni Socjalnej RAZEM Elżbieta Chodzińska, zabrali swoja publiczność w podróż po zakątkach swoich miejscowości, w których przeszłość splotła się z teraźniejszością i przyszłością.

Podczas ostatniego wieczoru teatralnego zaprezentowano dwa spektakle „Przystanek na trasie Moskwa-Berlin – gdzie glina zmienia się w złoto” oraz „Dlaczego Kożuszki”. Pierwszy to zabawna historia pewniej Warszawianki, którą los kieruje tak, że chcąc nie chcąc musi spędzić w Tłuśccu trochę czasu poznając miejscowość oraz jej mieszkańców. W drugim przedstawieniu seniorzy z Kożuszek zdradzili sekret, skąd wzięła się nazwa ich miejscowości.

Projekt „Wspólnie tworzymy kluby seniora” to jedno z największych przedsięwzięć gminy Międzyrzec Podlaski, co więcej, jak podkreślił podczas wydarzenia wójt Krzysztof Adamowicz – również jeden z największych projektów w województwie lubelskim skierowany do seniora. Opiewa na kwotę ponad 4,5 miliona złotych, przy czym samo dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej sięga kwoty 4,1 mln.

 

materiał, zdjęcia: UG Międzyrzec Podlaski
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama