Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Spotkanie z fotografem Jarkiem Domańskim w BCK (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 30 października 2022
, godz. 15:00
Fotoklub Podlaski oraz Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej serdecznie zapraszają na kolejne wydarzenie z cyklu "Spotkanie z fotografem". Gościem będzie Jarek Domański. Spotkanie odbędzie się 30 października (niedziela) o godz. 15:00 w BCK (ul. Warszawska 11, I piętro, sala 108).

Jarek Domański wywodzi się z amatorskiego ruchu fotograficznego zrzeszonego w Bialskim Towarzystwie Fotograficznym. Pracował jako instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury. Od 1990 roku, fotografią zajmuje się zawodowo. Obecnie jest członkiem Fotoklubu Podlaskiego działającego przy Bialskim Centrum Kultury w Białej Podlaskiej. Interesuje się fotografią dokumentalną, społeczną i krajoznawczą. Ważną częścią jego pracy zajmują fotoreportaże oraz projekty poruszające ważne zagadnienia dotyczące miasta i jego historii. Opowiadanie historii zdjęciami jest mu szczególnie bliska.

 Jest autorem kilku wystaw indywidualnych, jedną z ważniejszych była wystawa w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej (2010) „Biała Radziwiłłowska – Biała Podlaska”. Jest autorem i wydawcą albumu „Biała Podlaska – Historia i tożsamość miasta” (2011), „Zespół pałacowo – parkowy Radziwiłłów w Białej Podlaskiej” (2020). Serii autorskiej publikacji „Kolekcja Bialska” (od 2021), która jest zbiorem tematycznych projektów dokumentalnych i fotoreportaży będącym swoistym portretem miasta. Jego fotografie można również zobaczyć w publikacjach prasowych w książkach, poświęconych miastu i regionowi.

 W ramach spotkania odbędzie się:

  • mini wystawa wybranych prac fotograficznych z Kolekcji: „Park Radziwiłłowski” oraz „Podlasie Nostalgiczne”,
  • prezentacja dorobku wydawniczego,
  • pokaz autorskiego portfolia,
  • pytania i dyskusja,
  • niespodzianki dla uczestników spotkania.

Źródło / plakat: Bialskie Centrum Kultury

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama