Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wystawa malarstwa Sylwii Kalinowskiej otworzyła 38. Podlaskie Spotkania Literackie (film) (galeria)

15 października wystartowała 38. edycja Podlaskich Spotkań Literackich. Wydarzenie otworzyła wystawa malarstwa Sylwii Kalinowskiej pt. „Gracje” w bialskim Klubie Kultury Piast.

 

Sylwia Kalinowska tworzy i mieszka w Janowie Podlaskim na terenie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Ukończyła Historię Sztuki na Collegium Civitas w Warszawie, absolwentka wydziału artystycznego – grafiki na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

– Nie byłam w stanie odmówić, ucieszyłam się bardzo z tego zaproszenia, zgodziłam się w jednej sekundzie. Mam ogromny sentyment do tego miejsca i do ludzi, którzy tu pracują, z którymi miałem kiedyś przyjemność się zapoznać podczas poprzednich edycji tego wydarzenia, jest to dla mnie ogromne wyróżnienie – podkreśla Sylwia Kalinowska

W  twórczości malarki możemy dostrzec w głównej mierze portrety kobiet przedstawione za pomocą akryli, farb olejnych i to te obrazy prezentowane były podczas inauguracji 38. Podlaskich Spotkań Literackich. Artystka  uwidocznia na swoich obrazach piękno i zmysłowość drzemiącą w każdej kobiecie. Kobieta stała się dla Sylwii Kalinowskiej inspiracją najmocniejszą i wciąż niewyczerpaną w swym bogactwie i skrywanej tajemnicy. Jej kobiety jawią się jako anielice i diablice, jednak łączy je wspólny mianownik, wszystkie piękne, subtelne i zmysłowe. – Często korzystam z modeli, a czasami inspiruje się zdjęciami kobiet, które sama robię. Nadaje jednak swoim pracom zawsze osobisty rys, są to na przykład pełne usta, zmysłowe a jednocześnie dumne oczy. Moje kobiety są bardzo charakterystyczne i mam nadzieję, że są rozpoznawalne – podkreśla artystka. 

Jej prace znane są na całym świecie. Autorka licznych wystaw –ma ich swoim dorobku ponad 40 w kraju i za granicą.

Program 38. Podlaskich Spotkaniach Literackich dostępny w materiale: XXXVIII Podlaskie Spotkania Literackie (zaproszenie)

 

Źródło: Bialskie Centrum Kultury 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama