Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kalejdoskop Funduszu Sołeckiego Gminy Biała Podlaska: Sitnik

Sitnik. 397. mieszkańców na dzień 21 września 2022 roku. Trzecia z miejscowości w tzw. "trójmieście" Sitnik - Łukowce - Worgule. W tym roku kwota prawie 28. tys zł. skierowana została na remont dróg gminnych. Już wcześniej udało się przeprowadzić remont głównej drogi przez wieś - trasy powiatowej. Mieszkańcy dbają również o swój plac rekreacyjny.

Sitnik.
Trzecia z miejscowości w tzw. „trójmieście” Sitnik – Łukowce – Worgule. W tym roku kwota prawie 28. tys zł. skierowana została na remont dróg gminnych. Użytkowana przy świetlicy i remizie OSP oraz na terenie rekreacyjnym kosiarka samojezdna doczeka się przeglądu technicznego na kwotę pół tysiąca zł oraz 300 zł zabezpieczono na zakup paliwa do urządzenia.

Największa gmina Powiatu Bialskiego. Obecnie liczy prawie 15. tysięcy mieszkańców. Okala wianuszkiem miasto Biała Podlaska. Ma też jeden z największych budżetów gminnych – w tym roku po ostatnich aktualizacjach dochody sięgają kwoty 72 mln zł, wydatki prawie 83 mln zł. Mowa o Gminie Biała Podlaska. To 41. sołectw i miejscowości i w każdej z nich zaplanowano i realizuje się zadania inwestycyjne w ramach budżetu gminy i Funduszu Sołeckiego (FS) na rok 2022. Właśnie FS postanowiliśmy poświęcić nieco uwagi. Oto najciekawsze z zaplanowanych i realizowanych w tym roku przedsięwzięć w ramach sołeckich pieniędzy. W roku 2022 cały FS w Gminie Biała Podlaska ma wartość ponad 1 mln zł.

Plac centralny w Sitniku

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama