Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kalejdoskop Funduszu Sołeckiego Gminy Biała Podlaska: Łukowce

Łukowce. 186. mieszkańców na dzień 21 września 2022 roku. Drogie drogi. Pieniądze sołeckie mieszkańcy inwestują w utwardzanie, ulepszanie, remonty dróg lokalnych.

Łukowce.
Miejscowość położona przy drodze powiatowej Sławacinek Nowy – Leśna Podlaska. W zeszłym roku główna szos otrzymała zupełnie nowy dywanik asfaltowy. Remont został przeprowadzony prawie na całej długości trasy przez wieś. Niewiele brakuje do granicy z Gminą Leśna Podlaska i miejscowością Worgule. Również Fundusz Sołecki w całości przeznaczono na remonty dróg (ponad 18 i pół tys zł.). Prace remontowe wykonywano na drodze gruntowej przy świetlicy wiejskiej.

W Łukowcach dzięki środkom z Funduszu Sołeckiego w latach wcześniejszych udało się wyremontować przystanek komunikacji autobusowej, dołożyć się do remontu drogi powiatowej, uporządkować i utwardzić podjazd i okolice kościoła parafialnego a ostatnio pieniądze kierowane są na remonty dróg gruntowych.

Największa gmina Powiatu Bialskiego. Obecnie liczy prawie 15. tysięcy mieszkańców. Okala wianuszkiem miasto Biała Podlaska. Ma też jeden z największych budżetów gminnych – w tym roku po ostatnich aktualizacjach dochody sięgają kwoty 72 mln zł, wydatki prawie 83 mln zł. Mowa o Gminie Biała Podlaska. To 41. sołectw i miejscowości i w każdej z nich zaplanowano i realizuje się zadania inwestycyjne w ramach budżetu gminy i Funduszu Sołeckiego (FS) na rok 2022. Właśnie FS postanowiliśmy poświęcić nieco uwagi. Oto najciekawsze z zaplanowanych i realizowanych w tym roku przedsięwzięć w ramach sołeckich pieniędzy. W roku 2022 cały FS w Gminie Biała Podlaska ma wartość ponad 1 mln zł.

Wjazd do Łukowców od strony Worgul

Około 200 metrów drogi powiatowej 1018L pozostało do wyremontowania, odcinek w kierunku na Worgule.

Rezultat pracy Funduszu Sołeckiego w Łukowcach w latach wcześniejszych – remont przystanku komunikacji samochodowej

Fundusz Sołecki w Łukowcach oraz pieniądze z budżetu Gminy Biała Podlaska w ostatnich latach bardzo mocno zmieniły otoczenie kościoła Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego

Odremontowana droga powiatowa 1018L Sławacinek Nowy – Sitnik – Łukowce – Worgule – Stara Bordziłówka – Leśna Podlaska

Okolice remizy OSP i Klubu Kultury, droga gruntowa której remont wykonywany jest z Funduszu Sołeckiego, droga jest równocześnie granicą administracyjną pomiędzy Sitnikiem i Łukowcami.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama