Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Bereza: „Blask prawdy”. Wieczornica pamięci św. Jana Pawła II (film) (galeria)

16 października w świetlicy wiejskiej w Berezie odbyła się wieczornica poświęcona pamięci św. Jana Pawła II. W tym roku wspomnieniom wielkiego papieża Polaka przyświecało hasło "Blask prawdy", będące tytułem dziesiątej encykliki Ojca Świętego "Veritatis splendor".

Na wydarzenie zaprosili wspólnie wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz oraz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Magdalena Chodzińska.

Obchodzimy dziś 44. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na tron piotrowy. Od sześciu lat biblioteka organizuje wieczornice pamięci św. Jana Pawła II, podczas których przypominamy jego słowa, śpiewamy jego ulubione piosenki, przypominamy ważne cytaty i to, o czym mówił, kiedy do nas przyjeżdżał – wyjaśnia dyrektor GBP Magdalena Chodzińska. – Wieczornice organizowaliśmy zazwyczaj w miejscowościach, w których nie ma świetlic lub szkół, ale przez te sześć lat nasza gmina tak bardzo się rozwinęła, że w miejscowościach są już kluby seniora i świetlice, więc ta reguła już do końca nie funkcjonuje.

W tym roku wieczornica odbyła się pod hasłem „Blask prawdy”. – Chcieliśmy tę prawdę pokazać w sposób metaforyczny – przybliża szczegóły dyrektor Chodzińska. W trakcie spotkania dwie pracownice biblioteki wystąpiły ubrane na czarno, na twarzach miały maski. – W dzisiejszych czasach ludzie zakładają maski, często nie są prawdziwi. Zakładają maski po to, by być bardziej lubiani, bardziej akceptowani. Chcemy dziś mówić o tym, że warto tę maskę zdejmować, tak jak Jan Paweł II mówił o tym, by być prawdziwym.
Na wieczornicy nie zabrakło jak zawsze osób dorosłych, seniorów, młodzieży i dzieci. – Wydarzenie skierowane jest do osób w każdym wieku. Myślę, że każdy dziś coś dla siebie znajdzie, jakiś moment do zadumy. 

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama