Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Janów Podlaski: Uczniowie klas o profilu służba celno-skarbowa na obozie szkoleniowym

Zjazd na linie, strzelanie do celu, nocna przeprawa przez las, sztuka przetrwania w trudnych warunkach to elementy szkolenia uczniów klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim, w tym klas o profilu służba celno-skarbowa. W Serpelicach nad Bugiem uczniowie uczestniczyli w czterodniowym obozie szkoleniowym.

Obóz szkoleniowy to jedna z form obowiązkowej aktywności w klasach mundurowych janowskiego liceum. W szkoleniu w Serpelicach, oprócz uczniów dwóch klas o profilu służba celno-skarbowa (kl. II i III), wzięli również udział uczniowie klasy policyjnej i klasy o profilu straż graniczna – łącznie 65 osób.

Tym samym uczniowie, którzy w teorii poznają poszczególne zawody, mieli też okazję doskonalenia praktycznych umiejętności w sytuacjach szczególnych. Szczególnych – bo wymagających sprawności fizycznej, zmierzenia się z własnymi słabościami, zapanowania nad lękami oraz budowania zaufania do kolegów z grupy.

Intensywny i zróżnicowany program szkolenia miał przyczynić się do podniesienia ich ogólnej kondycji fizycznej, zdobycia umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz wypracowania umiejętności pracy zespołowej. Wymarzonym miejscem do tego typu szkolenia okazała się piękna okolica doliny rzeki Bug.

Na obozie młodzież mierzyła się z takimi wyzwaniami jak: wspinaczka, zjazd na linie nad rzeką Bug, szkolenie z przetrwania w trudnych warunkach, nocny marsz z wykorzystaniem nawigacji satelitarnej GPS, spływ kajakowy.

Uczniowie uczestniczyli też w wykładach z teorii terenoznawstwa, poznawali zasady działania kompasu, busoli i GPS, mieli zajęcia z musztry, paintballu, team buildingu, strzelali z wiatrówki do tarcz elektronicznych i opadowych, jak też brali udział w różnych grach terenowych.

Program był tak różnorodny, że na pewno nikt się nie nudził. Uczestnicy obozu zgodnie potwierdzają, że chętnie wrócą tu za rok.

 

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Michał Deruś rzecznik prasowy Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama