Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

XVII Biegi po Ziemi Kodeńskiej jako promocja zdrowego stylu życia

5 października na kodeńskiej Kalwarii odbyła się siedemnasta już edycja Biegów po Ziemi Kodeńskiej, w których wzięło udział blisko stu zawodników ze szkół w Kodniu, Sławatyczach i Piszczacu. Impreza miała na celu promocję zdrowego stylu życia oraz podniesienie poziomu biegania.

Biegi po Ziemi Kodeńskiej odbywają się od siedemnastu lat, a ich organizację w tym roku odpowiedzialne były instytucje: Gmina Kodeń, Zespół Placówek Oświatowych oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki. Do zawodów przystąpiło około stu uczestników ze szkół podstawowych w Kodniu, Sławatyczach i Piszczacu. Biegacze startowali w kilku kategoriach na dystansie dostosowanym do każdej z grup wiekowych. 500 m pokonali zawodnicy z roczników 2012-2015, 700 m – roczniki 2010-2011, 800 m dziewczęta z roczników 2008-2009, a 1000 m chłopcy z roczników 2008-2009. Zdobywcy miejsc na podium otrzymali puchary, medale i dyplomy. 

Celem imprezy sportowej jest popularyzacja biegów masowych jako jednej z form zdrowego stylu życia, podniesienie poziomu biegania i poszerzenie oferty sportowej rywalizacji, a także integracja osób aktywnych ruchowo.

 

materiał, zdjęcie: GCKSiT Kodeń
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama