Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Piszczac: Spotkanie bialskich policjantów w ramach przedsięwzięcia „Poznajemy zawody naszych rodziców”

Bialscy policjanci przez cały rok spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu, aby przypominać im o zasadach bezpieczeństwa. Jest to również czas by zapoznać dzieci z codzienną służbą i wyposażeniem funkcjonariuszy. Ostatnio w ramach szkolnej akcji „poznajemy zawody naszych rodziców” takie spotkanie odbyło się w Zespole Placówek Oświatowych w Piszczacu. Dodatkową atrakcją było spotkanie z przewodnikami psów służbowych oraz ich „pupilami”.

Policjanci odwiedzili Zespół Palcówek Oświatowych w Piszczacu. Sytuacja była wyjątkowa, gdyż aspirant Renata Burdach pełniąca służbę jako dzielnicowy bialskiej komendy odwiedziła szkołę jako policjant ale też jako rodzic. Odpowiedziała bowiem na zaproszenie w ramach realizowanego przez szkołę przedsięwzięcia „Poznajemy zawody naszych rodziców”.

W trakcie spotkania z uczniami opowiedziała zarówno o służbie funkcjonariuszy jak też wyposażeniu wykorzystywanym na co dzień przez mundurowych. Spotkanie było też doskonałą okazją do przeprowadzenia pogadanki w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjantka przedstawiła dzieciom najważniejsze informacje związane z prawidłowym zachowaniem na drogach. W przystępny dla uczniów sposób przedstawiła obowiązujące przepisy. Uczulała, aby zawsze korzystać z przejść dla pieszych omawiając dokładnie zasady bezpiecznego przejścia przez jezdnię. Apelowała by nigdy nie wbiegać na jezdnię ani nie wchodzić na nią zza pojazdu lub innej przeszkody. Podczas wizyty zachęcała też do korzystania z elementów odblaskowych, na zakończenie wręczając każdemu dziecku opaskę odblaskową.

Na dzieci uczestniczące w spotkaniu czekała dodatkowa atrakcja. Spotkanie z przewodnikami psów służbowych. Aspirant Mariusz Wójcik oraz sierżant sztabowy Dariusz Koczkodaj opowiedzieli o wyjątkowej służbie z czworonogami. Pod czujnym okiem przewodników policyjne psy „Lapis” oraz „Polon” pokazały zebranym cząstkę swoich umiejętności podczas przygotowanego na tę okazję pokazu elementów tresury. „Czworonożni funkcjonariusze” chętnie też pozowali do wspólnych fotografii. Spotkanie na pewno długo pozostanie w pamięci najmłodszych.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama