Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wystawa malarstwa Sylwii Kalinowskiej na otwarcie 38. Podlaskich Spotkań Literackich (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 15 października 2022
, godz. 17:00
Już 15 października wystartuje 38. edycja Podlaskich Spotkań Literackich. Wydarzenie otworzy wystawa malarstwa Sylwii Kalinowskiej pt. „Gracje” o godzinie 17:00 w Klubie Kultury Piast.

Sylwia Kalinowska tworzy i mieszka w Janowie Podlaskim na terenie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Ukończyła Historię Sztuki na Collegium Civitas w Warszawie, absolwentka wydziału artystycznego –grafiki na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Ilustratorka okładek do książek, miłośniczka koncepcji artystycznej ut pictura poesis.

W jej twórczości dostrzec możemy w głównej mierze portrety kobiet przedstawione za pomocą akryli, farb olejnych. Jej celem jest uwidocznienie na obrazie piękna i zmysłowości drzemiącego w każdej kobiecie. Kobieta – to ona stała się dla Sylwii Kalinowskiej inspiracją najmocniejszą i wciąż niewyczerpaną w swym bogactwie i skrywanej tajemnicy. Jej kobiety jawią się jako anielice i diablice, jednak łączy je wspólny mianownik: wszystkie piękne, subtelne i zmysłowe.

Jej prace znane są na całym świecie. Autorka licznych wystaw –ma ich swoim dorobku ponad 40 w kraju i za granicą.

***

Program 38. Podlaskich Spotkaniach Literackich dostępny w materiale: XXXVIII Podlaskie Spotkania Literackie (zaproszenie)

Tekst / plakat: Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama