Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

I Wieczory Teatralne Klubów Seniora Gminy Międzyrzec Podlaski (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 14 października 2022
, godz. 18:00
Kluby seniora działające na terenie gminy Międzyrzec Podlaski w ramach projektu "Wspólnie tworzymy kluby seniora" zapraszają na "I Wieczory Teatralne Klubów Seniora Gminy Międzyrzec Podlaski", które rozpoczną się 14 października o godz. 18:00 w Domu Ludowym w Zaściankach. W kolejnych dniach na czterech scenach teatralnych ponad pięćdziesięciu aktorów zaprezentuje pięć spektakli i bajkę międzypokoleniową.

Kalendarium:

14 października godz. 18:00 – „Letnicy na wsi”
Dom Ludowy w Zaściankach – pełna humoru opowieść o nauce przedsiębiorczości, współpracy pokoleń i urokach życia na wsi

scenariusz: Klub Seniora w Zaściankach
reżyseria: Daniel Świąder
scenografia: Natalia Potocka

15 października godz. 18:00 – „Wesele”
Dom Ludowy w Berezie – rozśpiewana opowieść o weselu i zwyczajach weselnych lat 50-tych

scenariusz: Klub Seniora w Berezie
reżyseria: Daniel Świąder

16 października godz. 15:00 – „Andrzejkowe wieczorki”
Remiza OSP w Rzeczycy – historia andrzejkowego wieczoru

scenariusz: Klub Seniora w Rzeczycy
reżyseria: Bożena Wawryniuk

21 października godz. 18:00 – „Przystanek na trasie Moskwa -Berlin – gdzie glina zmienia się w złoto” oraz „Dlaczego Kożuszki”
Remiza OSP w Tłuśccu – 1) historia pewniej Warszawianki, którą los kieruje tak, że chcąc nie chcąc musi spędzić w Tłuśccu trochę czasu poznając miejscowość oraz jej mieszkańców. 2) występ seniorów z Kożuszek, którzy zdradzą sekret, skąd wzięła się nazwa ich miejscowości.

scenariusz: Klub Seniora w Tłuśćcu, Klub Seniora w Kożuszkach
reżyseria: Daniel Świąder
scenografia: Natalia Potocka

Podczas spotkań w dniach 14,15 i 21 października zostanie również wyświetlona bajka międzypokoleniowa „Jaś i Małgosia. Bajka dla dzieci i dorosłych” przygotowana przez Klub Seniora w Koszelikach

scenariusz: Klub Seniora w Koszelikach
reżyseria: Daniel Świąder
scenografia: Natalia Potocka

Projekt “Wspólnie tworzymy Kluby Seniora” realizowany jest od sierpnia 2021 przez Międzyrzecką Spółdzielnię Socjalną “Razem” w partnerstwie z Gminą Międzyrzec Podlaski, dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie z Działania 11.2. Usługi społeczne i zdrowotne w wysokości 4 171 270 zł. Całkowita wartość projektu to 4 907 376,60 zł. Pozyskane środki zostały wykorzystane na utworzenie nowych Klubów Seniora w: Kożuszkach, Tłuśćcu i Berezie oraz rozwój Klubów w Koszelikach, Rzeczycy i Zaściankach.
Projekt „Wspólnie tworzymy Kluby Seniora”, jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020; Oś Priorytetowa 11 Włączenie Społeczne, Działanie 11.2 Usługi społeczne i zdrowotne.

Cel projektu:

1. Poprawa dostępności i jakości usług społecznych dla 150 osób niesamodzielnych ze względu na podeszły wiek z terenu Gminy Międzyrzec Podlaski poprzez rozwój środowiskowych form pomocy i samopomocy w formie 6 Klubów Seniora.
2. Przeciwdziałanie izolacji społecznej, poczuciu samotności, obniżeniu jakości życia emerytów i rencistów, nieaktywnych zawodowo.
3. Organizacja i współtworzenie Klubów Seniora odbywa się przy decyzyjności i odpowiedzialności uczestników.
4. Powstałe kluby seniora będą miejscem spotkań osób starszych, w nieformalnej atmosferze, z jak największym spontanicznym zaangażowaniem samych seniorów
5. Działania klubu będą integrować seniorów i wspierać aktywność osób starszych, ale przede wszystkim zapewniać im dobre towarzystwo, w pobliżu miejsca zamieszkania.
6. Kluby pozwolą na kształtowanie wśród seniorów nawyków do czynnego, kreatywnego spędzania wolnego czasu, rozwoju umiejętności, nauki radzenia sobie w nowych sytuacjach oraz dostosowania się do realiów obecnego świata.

 

materiał: Gmina Międzyrzec Podlaski / Daniel Świąder
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama