Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Powiat nagrodził laureatów etapu powiatowego IX Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym (film) (galeria)

30 września w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej odbył się etap powiatowy oraz wręczenie nagród laureatom IX Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym - Ryki 202 „Stres i lęk – wyzwania człowieka w obliczu współczesnych zagrożeń”, której Starostwo jest współorganizatorem.

W etapie powiatowym IX Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym – Ryki 2022 uczestniczyło 11 powiatów: bialski, biłgorajski, hrubieszowski, lubartowski, łęczyński, łukowski, parczewski, puławski, radzyński, rycki i włodawski. Hasłem tegorocznej edycji brzmiało: „Stres i lęk – wyzwania człowieka w obliczu współczesnych zagrożeń”. Celem Olimpiady było poszerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego, czyli realizacja celów Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego i Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2019-2022. Patronat honorowy nad olimpiadą objęli:  Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka,  Kurator Oświaty w Lublinie Teresa Misiuk oraz Jego Magnificencja Wojciech Zauska Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Etap powiatowy poprzedzony był etapem szkolnym, który odbył się 23 września. Został on przeprowadzony w wielu szkołach przez nauczycieli – koordynatorów szkolnych i pozwolił wyłonić najlepszych uczniów do dalszych rozgrywek. Do etapu powiatowego
w powiecie bialskim przeszło 17 spośród 128 uczniów z 6 szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Bialski, które zgłosiły się do olimpiady. 

Prawidłowy przebieg egzaminu testowego oraz wyłonienie laureatów zapewniło jury w składzie: psycholog z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białej Podlaskiej Filia w Wisznicach Mirosława Potocka-Waćkowska – przewodnicząca, pracownik Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej Katarzyna Waszczuk oraz koordynator powiatowy olimpiady, sekretarz – pracownik Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej Anna Jureczek. 

Po podsumowaniu punktów, jury wyłoniło laureatów:

I miejsce: Kamil Pulik z Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Wł. Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim. Za pierwsze miejsce przyznano nagrodę finansową w wysokości 600 zł oraz drobne upominki.

II miejsce: Weronika Pytka z Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach. Za drugie miejsce przyznano nagrodę finansową w wysokości 400 zł oraz drobne upominki.

III miejsce: Julia Parafiniuk  z Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Wł. Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim. Za trzecie miejsce przyznano nagrodę finansową w wysokości 200 zł oraz drobne upominki.

Pozostali uczestnicy otrzymali słuchawki bezprzewodowe oraz drobne upominki. Laureaci I-go i III-go miejsca  byli pod opieką koordynatora szkolnego Anny Butrym. Natomiast laureatka II–go miejsca współpracowała z koordynatorem szkolnym Moniką Chwesiuk.

Olimpiadzie towarzyszyła część oficjalna połączona z wręczeniem nagród przez wicestarostę bialskiego Janusza Skólimowskiego laureatom oraz okolicznościowych dyplomów i pamiątek koordynatorom szkolnym i komisji konkursowej.

W ramach IX Regionalnej Olimpiady Wiedzy O Zdrowiu Psychicznym odbywały się równocześnie eliminacje dla młodzieży w jedenastu powiatach biorących udział w przedsięwzięciu: bialskim, biłgorajskim, hrubieszowskim, lubartowskim, łęczyńskim, łukowskim, parczewskim, puławskim, radzyńskim, ryckim i włodawskim.

Laureaci (trzy najlepsze osoby z każdego powiatu) będą rywalizowali ze sobą 11 października o godz. 11:00 podczas finału regionalnego w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Powiat Rycki w tym roku jest organizatorem głównym niniejszego przedsięwzięcia. – Do Dęblina na finał pojadą Kamil Pulik z LO w Międzyrzecu Podlaskim, Weronika Pytka z ZS w Małaszewiczach i Julia Parafiniuk z LO w Międzyrzecu Podlaskim – informuje Anna Jureczek.

Pytania były z zakresu zdrowia psychicznego, dotyczyły zaburzeń oraz ogólnej psychologii. Przygotowywałem się w ten sposób, że czytałem materiały kilka razy i coś w głowie zostało. Niektóre pytania były łatwe, niektóre trudne, ale można znaleźć coś dla siebie. Bardzo ciekawie zbudowane – wyjaśnia Kamil Pulik, zdobywca pierwszego miejsca. – Zdrowie psychiczne jest ważniejsze od zdrowia fizycznego, gdyż pomaga nam radzić sobie z problemami. 

Dziękujmy wszystkim uczestnikom za udział i współpracę. Koordynatorom szkolnym dziękujmy za zaangażowanie i bardzo otwarte i profesjonalne podejście do uczestnictwa w promocji zdrowia psychicznego  w powiecie bialskim. Laureatom etapu powiatowego życzymy powodzenia w zmaganiach z pytaniami podczas etapu regionalnego i sukcesów na olimpiadzie – składają podziękowania organizatorzy z Powiatu Bialskiego. 

 

Materiał: tekst Anna Jureczek, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej / Radio Biper Powiat Bialski 
Zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk
Opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama