Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Sosnówka: Umowa na remont dróg została już podpisana

Gmina Sosnówka podpisała już umowę z wykonawcą na remont dróg. Zadanie wykona PRDM Parczew S.A. Inwestycja pochłonie ponad 5,3 mln złotych, a środki na ten cel zostały pozyskane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Umowę z wykonawcą Przedsiębiorstwem Robót Drogowo Mostowych Parczew S.A., które reprezentował prezes Stanisław Bartnicki, podpisali w dniu 28 września wójt Marcin Babkiewicz i skarbnik Renata Tkaczuk.

Kwota 5.336.879,88 zł zostanie przeznaczonych na realizację inwestycji „Remont dróg gminnych na terenie gminy Sosnówka”. Zamawiający zamierzał przeznaczyć na zadanie kwotę 5 mln złotych. W ogłoszonym przetargu zostały złożone dwie oferty. Gmina wybrała tę korzystniejszą, przy czym druga z ofert opiewała na kwotę 6.215.930,00 zł.  

Dla przypomnienia – na realizację tej inwestycji Gmina Sosnówka pozyskała dofinansowanie w kwocie 4.750.000 zł ze środków drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład.

Więcej o dofinansowaniu:
Sosnówka: Polski Ład – drogi, chodnik i efektywność energetyczna <<==>> LINK

Według założeń projektowych inwestycja polegać ma na remoncie bardzo zniszczonych dróg znajdujących się na terenie gminy. Celem, jaki Gmina zamierza osiągnąć dzięki realizacji zadania, jest poprawa bezpieczeństwa, komfortu i jakości życia mieszkańców oraz ułatwienie im dojazdu do domów i pól. 

 

materiał, zdjęcie: UG Sosnówka
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama