Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Jerzy Owsiak z wizytą na rondzie imienia WOŚP (galeria)

22 września Biała Podlaska gościła założyciela i prezesa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka, który przybył na zaproszenie prezydenta miasta Michała Litwiniuka na symboliczne spotkanie na rondzie im. WOŚP.

Rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało otwarte w czerwcu 2020 roku na skrzyżowaniu ulic Koncertowej i Witoroskiej. Przyjazd Jerzego Owsiaka na uroczystość nie doszedł wówczas do skutku, zbiegło się to z rozwojem pandemii. Jerzy obiecał jednak, że przyjedzie w innym terminie i słowa dotrzymał. Gościa witali prezydent miasta, a także dr Riad Haidar poseł na Sejm RP i głównodowodzący bialskiego sztabu WOŚP a także wolontariusze ze sztabu, darczyńcy i mieszkańcy. – Rondo jest to miejsce bezkolizyjne i robimy wszystko, aby orkiestra i wszystko co robimy w Polsce i na świecie było bezkolizyjne. Gramy ze wszystkimi, kto chce z nami grać – mówił na spotkaniu Jerzy Owsiak

Mieszkańcy Białej Podlaskiej mogą być wdzięczni Fundacji WOŚP, bo to dzięki jej corocznym zbiórkom do bialskiego szpitala trafił sprzęt wartości blisko 8 mln zł, który codziennie pracuje i ratuje życie oraz zdrowie. – Wy zbieracie, a my później robimy wszystko, aby to do was wróciło w postaci sprzętu – podkreślał Jerzy Owsiak. 

Na spotkaniu prezydent miasta poprosił prezesa Fundacji o złożenie autografu na piłkach podpisanych już przez zawodników piłkarskiej reprezentacji Polski w czasie niedawnego otwarcia Miejskiego Stadionu w Białej Podlaskiej. Piłki trafią na licytację WOŚP podczas najbliższego 31. finału.

Film: Biper TV

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama