Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kalejdoskop Funduszu Sołeckiego Gminy Biała Podlaska: Krzymowskie

Krzymowskie. 94. mieszkańców na dzień 21 września 2022 roku. Świetlica wiejska w miejscowości jeszcze do niedawna prezentowała się nieciekawie. Ostatnio dużo się tu zmienia. Fundusz sołecki przeznaczany jest na zmianę oblicza najważniejszego obiektu społecznego w wiosce.

Krzymowskie. (94. mieszkańców na dzień 21. września 2022r)
Najdalej na zachód położona miejscowość na terenie gminy. Tu na uwadze mieszkańców jest szczególnie świetlica wiejska. Miejsce spotkań i zebrań. W tym roku 3. tys zł przeznaczono na zakup wyposażenia łazienki, kolejne 4,5 tys zł na wyposażenie kuchni i prawie 6 i pół tys zł na zakup mebli do świetlicy. W ostatnim czasie udało się również ocieplić i otynkować obiekt.

Największa gmina Powiatu Bialskiego. Obecnie liczy prawie 15. tysięcy mieszkańców. Okala wianuszkiem miasto Biała Podlaska. Ma też jeden z największych budżetów gminnych – w tym roku po ostatnich aktualizacjach dochody sięgają kwoty 72 mln zł, wydatki prawie 83 mln zł. Mowa o Gminie Biała Podlaska. To 41. sołectw i miejscowości i w każdej z nich zaplanowano i realizuje się zadania inwestycyjne w ramach budżetu gminy i Funduszu Sołeckiego (FS) na rok 2022. Właśnie FS postanowiliśmy poświęcić nieco uwagi. Oto najciekawsze z zaplanowanych i realizowanych w tym roku przedsięwzięć w ramach sołeckich pieniędzy. W roku 2022 cały FS w Gminie Biała Podlaska ma wartość ponad 1 mln zł.

Świetlica wiejska w Krzymowskich dziś. Jeden obiekt – dwóch użytkowników. Część budynku to mieszkanie prywatne.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama