Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Akcja ekologiczna w „Małpim Gaju” (film) (galeria)

19 września w Białej Podlaskiej odbyła się akcja pn. „Czyste, Zielone, Miasta” realizowana przez Stowarzyszenie Program Czysta Polska. W ramach niej, wielopokoleniowa grupa mieszkańców przeprowadziła sprzątanie okolic parku "Małpi Gaj" oraz zasadziła aż 300 drzewek.

 

Stowarzyszenie Program Czysta Polska zrealizuje w tym roku łącznie 45 takich akcji w polskich miastach. Biała Podlaska była jednym z nich. Jak informowała obecna podczas wydarzania przedstawicielka stowarzyszenia pani Agata Grabowska, do tej pory posadzono już w ramach akcji „Czyste, Zielone, Miasta” 4000 drzew, rozdano ponad 1000 sadzonek i posprzątano ponad 13 ton śmieci. 

– Zwracamy się z tą akcją szczególnie do młodzieży, ich obecność jest tutaj najważniejsza. To oni będą dłużej korzystali z tego świata niż my, i to w szczególności z troską o ich przyszły dobrobyt dbamy o środowisko, to ich chcemy wychować do umiejętnej dbałości o środowisko naturalne – podkreśla Michał Litwiniuk, prezydent miasta Biała Podlaska. 

W wydarzeniu oprócz prezydenta i przedstawicieli stowarzyszenia wzięli udział także pracownicy Nadleśnictwa Biała Podlaska, którzy przekazali 300 sadzonek olchy czarnej, dzieci i młodzież z bialskich szkół i przedszkoli oraz członkowie Bialskiej Rady Seniorów na czele z przewodniczącym Arturem Arteckim. W akcję włączyli się także pracownicy spółki Zieleń, bialskiego WOD-Kan-u oraz Bialskopodlaskiej Fundacji Ekologicznej, którzy zadbali m.in.  o niezbędne przyrządy potrzebne do sprzątania oraz instruktorzy z Multicentrum Biała Podlaska, przygotowując  dodatkowe atrakcje dla dzieci i młodzieży, m.in. gry i zabawy ekologiczne oraz zajęcia edukacyjne na temat środowiska naturalnego doliny Krzny. Wydarzenie zakończyło ognisko integracyjne z kiełbaskami. 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama